1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır'ı alınamaz görmeyin!
Diyarbakır'ı alınamaz görmeyin!

Diyarbakır'ı alınamaz görmeyin!

Başbakan Erdoğan “Yerleşik yapı ve ideolojik bakış var” diyen İzmirli vekillere çıkıştı: “O kadar hizmet yaptık. İzmir kazanılmayacak yer değil. İnanın” Başbakan Diyarbakır için de “hemşehri” desteği istedi.

A+A-

AK Parti'nin Kızılcahamam'da gerçekleşen 21. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın basına kapalı bölümünde dikkat çekici değerlendirmeler yapıldı. Edinilen bilgilere göre, Başbakan Erdoğan'ın “moderatörlük” yaptığı genel görüşmede illerle ilgili de önemli açıklamalar geldi.

O İDEOLOJİYİ KIRACAKSINIZ

Seçim çalışmalarının gündeme geldiği sırada Başbakan Erdoğan, aralarında İzmir'in de olduğu illerin durumuna dikkat çekti. “Yaptığımız hizmetler, anket sonuçlarına yansımıyor. Ev ev gezin, hizmetlerimizi anlatın, İzmir'i kazanırız” diyen Erdoğan'a bazı vekillerin, “Tamamen ideolojik bir yaklaşım var. Kazanmak kolay değil” cevabı üzerine, “O kadar hizmet yaptık, yapıyoruz. O ideolojiyi kıracak olan sizsiniz. Bunun için neler yapılacaksa rapor haline getirip verin. İzmir kazanılmayacak yer değil. Önce sizin buna inanmanız lazım” sözleriyle çıkıştığı öğrenildi.

Diyarbakır'daki propaganda sıkıntısı da gündeme geldi. Başbakan Erdoğan'ın, İstanbul'daki Diyarbakırlı partililerin, hemşehrileri için çalışmaları gerektiğini söylediği öğrenildi.

HER YERE MÜDÜRLÜK OLMAZ

Toplantıda Ağrı milletvekilleri, ulaştırma ve haberleşme konusunda yaşadıkları sıkıntıyı dile getirdi. Vekillerin, “Ağrı'ya da bölge müdürlükleri kurulsun” talebi üzerine Erdoğan'ın, “Belli kriterlere göre değerlendirmeler yapılarak bölge müdürlükleri kuruluyor. Her yere kuramayız. Erzurum ile Ağrı'nın nüfusu bir mi?” yanıtını verdiği öğrenildi.

HACI BEKTAŞ'A BOZDAĞ VETOSU

Başbakan Erdoğan, yardımcısı Bekir Bozdağ'a yumruklu saldırı yapılan Hacı Bektaş etkinliklerine de katılmayacağını bildirdi. Erdoğan'ın, “Kültür ve Turizm Bakanlığı etkinliklerine devam eder. Hükümet olarak samimiyetimizi Nevşehir Üniversitesi'nin adını Hacı Bektaş olarak değiştirerek gösterdik. Hacı Bektaş gibi yaşayan onlar değil, biziz” dediği kaydedildi.

FAİZ LOBİSİNE EZDİRMEYECEĞİZ

Ekonomiye ilişkin gelişmeler de AK Parti'nin Kızılcahamam 21. İstişare ve Değerlendirme Kampı'nda gündeme geldi. Başbakan Erdoğan'ın, seçim süreci olmasına karşın popülizme yönelmediklerinin altını çizdiği ve “Faiz lobisine karşı milletimizi ezdirmeyeceğiz. Sürdürülebilir ekonomik yapıyı devam ettireceğiz. Sıkı mali politika sürecek” dediği öğrenildi.
 

HABERE YORUM KAT