1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'dan,Mezopotamya Mücevher Fuarı'na tam destek
Diyarbakır'dan,Mezopotamya Mücevher Fuarı'na tam destek

Diyarbakır'dan,Mezopotamya Mücevher Fuarı'na tam destek

Diyarbakır'da ilk defa kapılarını açacak Mezopotamya Mücevher Fuarı tanıtım çalışmaları için, yerel yönetim ve esnafla bir araya gelenDiyarbakır Kuyumcular Odası ve Sereks Fuarcılık tam destek aldı.

A+A-
Kuyumculuk sektörüne yeni bir açılım ve bereket kazandıracak Mezopotamya Mücevher Fuarı, 24-25-26 Nisan 2015 tarihlerinde Diyarbakır Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek. Kuyum, mücevher ve saat alanında üretici, toptancı ve ihracatçı firmaların yer alacağı fuarda, ayrıca bu sektör için çalışan yan sanayi ve hizmet firmaları da yer alacak.
 
Mezopotamya Mücevher Fuarı için tanıtım çalışmaları için Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Akkul ile birlikte Diyabakır'ı ziyaret eden Sereks Fuarcılık yetkilileri, yerel yönetim ve esnafla bir araya gelerek fuar hakkında detaylı bilgiler verdi.
 
Amaçlarının Diyarbakır'ı tanıtmak ve sektörde bölgenin en prestijli konumuna gelmesini sağlamak olduğunu belirten Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Akkul ise, yapılan ziyaretleri değerlendirdi. Yerel yönetimin ve esnafın tam desteğini aldıklarını belirten Akkul, “Diyarbakır Kuyumcular Odası olarak, sektörde bölgenin en prestijli konumuna gelmeyi hedefliyoruz ve yaptığımız çalışmalarla hedefimize sağlam adımlarla ilerliyoruz. Bölgenin böyle stratejik bir noktada profesyonel bir fuara çok ihtiyacı olduğunu biliyoruz ve bu boşluğu Mezopotamya Mücevher Fuarı'nın dolduracağına inanıyoruz. Diyarbakır, yerel yönetimlerin desteğiyle başta fuar alanı, ulaşım, konaklama ve güvenlik olmak üzere her yönüyle bu fuar için hazırdır” dedi.
 
Yerel yönetim ve Diyarbakır esnafının desteğinin kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Sereks Fuarcılık sahibi Gökhan Yerdan, gösterilen ilgiden ve verilen destekten çok memnun olduklarını belirtti. Yerdan, “Bu fuarın, sektördeki en büyük buluşma noktası haline geleceğine ve sektörde kendine yeni bir alan yaratacağına inanıyoruz. Tüm sektörün ve bölgenin en büyük firmalarının yanı sıra komşu ülkelerden de en büyük sektör temsilcileri bir araya geleceği bu fuarda tüm katılımcı ve ziyaretçiler, sektördeki yenilik ve gelişmeleri yakından takip edecekler, yeni pazarlarda kendilerini tanıtarak rekabette bir adım öne geçme imkanı bulacaklardır” dedi.  
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT