1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'dan Türkiye şampiyonluğuna
Diyarbakır'dan Türkiye şampiyonluğuna

Diyarbakır'dan Türkiye şampiyonluğuna

DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 1. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Yunus Çeliktemel, Karma Dövüş Sporları (MMA) dalında girdiği Türkiye Şampiyonası'nda 56 kiloda Türkiye 1.'si oldu.

A+A-

Çeliktemel'i makamında ağırlayan Dicle Üniversitesi Basın ve Halka İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, Çeliktemel'e tebriklerini ileterek, üniversite olarak her zaman bu başarıların arkasında ve sporcularının yanında olduklarını söyledi.

Çeliktemel'in bu başarısının başka insanlarca takip edileceğini ve başkalarının bu alana yönelmelerine vesile olacağını dile getiren Eyigün, bu anlamda bu teşvikler için üniversite olarak yapılabilecek ne varsa yapacaklarını kaydetti. Diyarbakır'ın yaşanan olaylardan dolayı olumsuz bir algı ile anıldığına dikkat çeken Eyigün, bu başarıların Diyarbakır'ın olumsuz algısının yok edilmesi adına çok önemli olduğunu aktardı.

Eyigün, “Diyarbakır'ı spor, sanat, kültür, turizm gibi gün yüzüne çıkarılamamış alanları ile öne çıkarabilirsek, bu olumsuz algıyı yok edebiliriz. Bu nedenle spor bizim için çok önemli bir alan. Sporda kazanılan bu başarılar Diyarbakır'ın imajı adına çok önemli” dedi.
Yaklaşık 5 yıldır bu spor ile ilgilendiğini aktaran Çeliktemel ise sporun şiddet ile anılmaması gerektiğini söyledi.

Dövüş sporlarının aslında saldırı değil, savunma olduğuna dikkat çeken Çeliktemel, sporun barış ve sevgiye vesile olan bir araç olduğunu ifade etti. Dönemin en önemli sorunlarının başında stresin geldiğini belirten Çeliktemel, spor sayesinde bu stresin yok edilebildiğini kaydetti.
Konuşmaların ardından Eyigün, Çeliktemel'e hediyelerini verdi.


(YRT-SK-S)

HABERE YORUM KAT