1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'dan Suriye halklarına yardım eli
Diyarbakır'dan Suriye halklarına yardım eli

Diyarbakır'dan Suriye halklarına yardım eli

Suriye'de ambargoya maruz kalan insanların yaşam zorluklarını giderebilmek için yapılabilecek insani yardımlar konusunda sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan Suriye Halklarıyla Dayanışma Platformu Büyükşehir Belediyesi'nde bir araya geldi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in ev sahipliğinde aralarında Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Kayapınar Belediyesi Başkanvekili Mahmut Dağ, İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi, Mazlum Der, KESK Şubeler Platformu, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu, Sarmaşık Derneği, Yerel Gündem21 Kent Konseyi ile Göç ve İnsani Yardım Vakfı temsilcilerinin bulunduğu girişim grubu bir araya geldi.

Platform, Suriye'de ambargoya maruz kalan insanların yaşam zorluklarına karşı neler yapılabileceği ve ne tür insani yardımlar yapılacağı konusunda görüş alışverişinde bulundu. Platform üyeleri acilen Diyarbakır'da bir dayanışma girişiminin başlatılması ve Suriye halklarıyla dayanışma konusunda görüş birliğine vardı. Girişimin temel hedefi bu hafta içerisinde insani yardım malzemelerinin toplanacağı bir kampanya başlatmak. Toplantıya katılan platform üyeleri kurulacak platformun genişletilmesi, ne tür yardım malzemelerinin toplanacağı, resmi prosedürlerin başlatılması ve teknik konuları tartışmak amacıyla İHD Diyarbakır Şubesi'nde yeniden bir araya gelerek toplantı yapacak. 

HABERE YORUM KAT