1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'dan Sevgi'lerini getirdiler
Diyarbakır'dan Sevgi'lerini getirdiler

Diyarbakır'dan Sevgi'lerini getirdiler

Diyarbakır Sevgi Evleri'nde devlet tarafından bakım ve korumaya alınan ve yaklaşık bir haftadır ilçede misafir edilen çocuklar Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i makamında ziyaret etti.

A+A-

Eski Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün'ün eşi Nejla Ergün tarafından Diyarbakır Sevgi Evleri'nde himaye edilen çocuklar için 22-29 Haziran tarihleri arasında İstanbul ve Beykoz gezilerini kapsayan eğlenceli bir tatil programı hazırlandı. 


Hem tatil yaptılar hem farklı yerleri gördüler

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi tarafından ilçede misafir edilen çocuklar yaklaşık bir hafta boyunca ilçede hem tatil yapma hem de farklı yerleri görme fırsatı elde etti. 
 
İstanbul Akvaryum'dan, Vaillant Eğlence Merkezi'ne Kız Kulesi'nden Panaroma 1453 Fetih Müzesi'ne kadar şehirdeki birçok müze ve eğlence merkezini ziyaret eden çocuklar  binicilik ve yüzme gibi aktivitelerle keyifli zaman geçirdi. 
 

Çelikbilek çocuklarla sohbet etti 

Çocuklarla sohbet eden ve kendilerini ilçede ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Çelikbilek misafir çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyarete katılan Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serkan Öcalmaz ve Sevgi Evleri yetkilileri de sergilediği misafirperverlikten dolayı Başkan Çelikbilek'e teşekkürlerini ilettiler.  


HAKEDER Derneği Rehberlik Etti 

Uluslararası Hakların Korunması ve Eğitim  Derneği (HAKEDER) gönüllüleri de ziyaret boyunca çocukları yalnız bırakmadı. Misafir çocuklara gezi ve ziyaretlerinde rehberlik eden HAK-EDER Derneği tarafından konuk çocuklara giysi yardımı da yapılacak. 

 
Diyarbakırlı çocuklar Anadolukavağı,  Yoros Kalesi ve Cam Ocağı Vakfı gezisinden sonra yarın ilçemizden ayrılacak.

 

HABERE YORUM KAT