1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'dan İstanbul'a çözüm yürüyüşü
Diyarbakır'dan İstanbul'a çözüm yürüyüşü

Diyarbakır'dan İstanbul'a çözüm yürüyüşü

Diyarbakırlı aktivist Cem Şirin (45), çözüm sürecine destek olmak için Diyarbakır'dan İstanbul'a kadar devam edecek olan yürüyüşüne başladı.

A+A-

Demokratikleşme, barış, kardeşlik ve çözüm sürecine katkı sunmak amacıyla İstanbul'a kadar yaklaşık bin 500 kilometre yol kat etmeyi hedefleyen Şirin, Sur ilçesindeki tarihi Keçi Burcu önünden yürüyüşüne başladı.

Şirin, yaptığı açıklamada, "Barış, kardeşlik, hoşgörü, farkındalık, birlik, beraberlik, bütünlük, sabır, sebat, bolluk, bereket ve iadei ziyaret bilinci hepimize nasip olsun" şeklinde bir duası olduğunu anımsattı.

Daha önce çözüm sürecine destek vermek için Ankara'dan İstanbul'a yürüdüğünü, bu kez de aynı amaçla Diyarbakır'dan İstanbul'a yürüyeceğini belirtenŞirin, yaklaşık bin 500 kilometre yol katedeceğini söyledi.

Diyarbakır'dan başlayarak, Siverek, Adıyaman, Gaziantep, Adana, Ankara güzergahında yola devam edeceğini kaydeden Şirin, "Yürüyüşüm İstanbul'da sona erecek. 52 günde tamamlamayı amaçlıyorum. Durduğum yerlerde, karşılaştığım kişilere, barış, kardeşlik, hoşgörü, farkındalık ve çözüm süreci üzerine sohbetler edeceğim. İnsanların, iyi dileklerini ne şekilde sunarlarsa öyle gerçekleşeceğine inanıyorum. Bu bir zikir, dua ve ibadet gibi bir aktivite" dedi.

Aktivitesini "Kendimi Geziyorum" olarak tanımladığını, kendisini de gezgin-sporcu olarak gördüğünü belirten Şirin, "Amacım insanların birbirine karşı geliştirdiği ön yargıyı kırmak ve çözüm sürecine destek olmak" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT