1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'dan çöp manzaraları
Diyarbakır'dan çöp manzaraları

Diyarbakır'dan çöp manzaraları

Fransa'da öldürülen 3 PKK'li için Diyarbakır'da düzenlenen cenaze törenine tam kadro katılan BDP'li belediyeler, cedde ve sokaklarda temizlik yapmayınca, çöpler birikti. Halk ise çöplerin toplatılmamasına tepki gösterdi.

A+A-

Fransa'nın Başkenti Paris'te öldürülen 3 PKK'li kadın için Diyarbakır'da yapılan tören için BDP'li belediyeler günlerce hazırlık yaptı. Cenaze törenine kilitlenen BDP'li belediyeler, cadde ve sokaklarda temizlik yapmadı. Bu yüzden de şehir merkezinde çöp yığınları oluştu. Halk ise duruma tepkili…

Cadde ve sokaklarda biriken çöplerden dolayı belediyelere sitemde bulunan halk, "Biz bu şehirde yaşamıyor muyuz? Yazıklar olsun diyorum. Tören düzenliyor olabilirsiniz, kimse buna bir şey demiyor. Ama asli işinizi de ihmal etmeyin. Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, BDP'ye bağlı belediyelerin hiç biri adam akıllı hizmetlerini yerine getirmiyorlar. Bunun yanında, eylemler olduğunda da belediyeler vatandaşlarını top yekûn unutuyorlar. Ayıptır, yazıktır. Ne olursa olsun, belediyeler halka yönelik hiçbir zaman hizmetinden aksaklıklar göstermemesi gerekiyor" dediler.

 

(Ömer Adıgüzel/Said Adiyaman - İLKHA)

HABERE YORUM KAT