1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’dan Cizre’ye 10 bin kişilik aşevi
Diyarbakır’dan Cizre’ye 10 bin kişilik aşevi

Diyarbakır’dan Cizre’ye 10 bin kişilik aşevi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Cizre’de 79 gün süren sokağa çıkma yasağı ve çatışmaların ardından evleri kullanılamaz hale gelen ailelerin yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla Gezici Aşevi’ni Cizre’ye gönderdi.

A+A-

Günde 10 bin kişiye sıcak yemek dağıtacak olan Büyükşehir Belediyesi’nin mühendislerden oluşan teknik ekibi de Cizre’ye ulaştı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Cizre’de 79 gün süren sokağa çıkma yasağı ve çatışmaların ardından evleri kullanılamaz hale gelen ailelerin yemek ihtiyacını karşılamak için harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi’ne ait Gezici Aşevi, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’ndan Cizre’ye doğru yola çıktı. 10 gün boyunca ilçede hizmet verecek Gezici Aşevi’nde, her gün iki öğün olmak üzere 10 bin kişiye sıcak yemek dağıtılacak.

10 gün hizmet verilecek

Çalışma hakkında bilgi veren Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Gezici Aşevi’ni mağdur vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere Cizre’ye gönderdiklerini belirtti. 15 kişilik ekibin mutfağı ilçede kurmasının ardından, aşçılar ve yardımcılarının de Cizre’ye gideceğini ifade eden Kıratlı, “Günlük sabah ve öğle olmak üzeri iki öğün yemek verilecek. Her öğünde 5 bin kişiye göre yemek çıkarmayı planlıyoruz. Günlük dağıtılacak sıcak yemeklerden 10 bin kişi faydalanacak. Uygulama 10 gün sürecek.” dedi.

Mühendisler Cizre’de

Bu arada Büyükşehir Belediyesi’nin mühendislerden oluşturduğu teknik ekipte, dün Cizre’ye ulaştı. Cizre Belediyesi’nin yürüttüğü hasar tespit çalışmalarında yer alacak ekip, çalışmaların tamamlanmasının ardından Diyarbakır’a dönecek.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler