1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'dan çekilen PKK'lılar nereye gitti?
Diyarbakır'dan çekilen PKK'lılar nereye gitti?

Diyarbakır'dan çekilen PKK'lılar nereye gitti?

Diyarbakır'dan çekildiği söylenen PKK'lıların nereye gittiği ortaya çıktı.

A+A-

Diyarbakır'dan çekildiği söylenen PKK'lıların nereye gittiği ortaya çıktı.

Demirtaş, çekilmeyi durduran PKK'lıların Diyarbakır'dan çekildiğini söyledi. “Şırnak ve Hakkari'de olabilirler.Geri kalanlar da bir yere toplandılar” dedi. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısı sonrası bir grup gazeteci ile sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

Yerel seçim öncesi hükümetinİmralı'da koşullarla ilgili ciddi bir de­ğişiklik yapabileceğini belirten Demirtaş, “Başbakan 'İmralı Adası'na gazeteciler, başkaları gidebili­r' dedi. Çözüm sürecini her yerde sahiplenen bir üslupla anlatıyor. Hükümet seçim öncesi İmra­lı'da koşullarla ilgili ciddi bir değişiklik yapabilir. Süreci rahatlatacak şey budur” şeklinde konuştu.

PKK'LILAR HAKKARİ'DE OLABİLİR

Demirtaş, Diyarbakır'daki gençlik kongresinde Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili “Provokasyon ol­duğu çok net” dedi. Demirtaş, PKK'nın çekilmeyi durdurmasıyla ilgili sorulara şu cevabı verdi: “PKK Karadeniz'de, Amanoslar'da hiç yok. Dersim, Diyarbakır bölgesinde çekildiler. Şırnak, Hakka­ri'de olabilirler belki. Geri kalanlar da bir yere toplandılar. Çatışma dönemi hali gibi, taktik olarak be­lirli bölgelerde üslenmiş değiller. Eylem pozisyonunda, hareketli değiller. Ateşkes durumundalar.”

İstanbul'a Önder Diyarbakır'a Kışanak

Demirtaş, Diyarbakır Milletvekili Gültan Kışanak'ın önseçimden çıktığını, Diyarbakır Büyükşehir Be­lediye Başkan adaylığının kesinleştiğini söyledi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Er­tuğrul Kürkçü ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan aday adaylığına Sırrı Süreyya Önder'in ta­lip olduğunu ve bunun 15 Aralık'ta açıklanacağını ifade etti.

HABERE YORUM KAT