1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'dan Ankara'ya sadece 5 otobüs
Diyarbakır'dan Ankara'ya sadece 5 otobüs

Diyarbakır'dan Ankara'ya sadece 5 otobüs

Diyarbekirspor sezonun son karşılaşması olan PLay-Off finalinde yarın Ankara'da Ofspor ile karşılaşacak.

A+A-

Diyarbakır'da neredeyse kimle konuşsan tek gündem Play-Off finali. 2 Milyonluk Diyarbakır Kentinin Süper lig basamaklarını tırmanması için en önemli basamaklardan biri olan, Final karşılaşması için artık saatler kaldı. 

HAYDİ DİYARBAKIR SADECE 90 DK KALDI

Ankara'da oynanacak Olan Diyarbekirspor - Ofspor karşılaşmasına taraftarların götürülmesi için yapılan çağrılara şimdiye kadar sadece 5 otübüs desteği gelmesi ise şaşkınlık yarattı. Diyarbakır Kentinin 10'da biri kadar küçük ilçelerde bile kaldırılan otobüs sayısı ise en az 50'nin üzerinde, bazı illerde ise bu sayı 100'ü geçebiliyor. Play_off oynama hakkı kazanan bazı il ve ilçelerde özellikle yerel yönetimlerin önderliğinde gerçekleşen organizasyonlarda taraftarlar, bürokratlar, iş adamları, öğrenciler, neredeyse akın akın Ankara'ya araç tahsis ediyorlar.  Şampiyonluk demek, kent ekonomisine çok büyük katkı sunacağı gibi gelecekte de bunun süper lig ile taçlanması ise kenti uçuracak hareketlilik getireceği gibi ve taraftarların uzun senelerdir beklediği özleme kavuşması demek.

Diyarbekirspor'a taraftarlarına  otobüs desteği için yapılan destek çağrılarına şimdiye kadar Diyarbakır Ticaret Odası 2,Ticaret Borsası 1,Gelecek Otomotiv 1,AK Parti Milletvekili M.Galip Ensarioğlu 1 otobüs tahsis etti.

Büyükşehir Belediyesi için milletvekili Ahmet Yıldırım devrede.Bir kaç önemli bürokrat ve işadamının daha otobüs tahsis etmesi gündemde.

İzmir'deki taraftarlar için iş adamı Azat Kızıl otobüs tahsis etti.

İstanbul,Ankara başta olmak üzere bir çok kentteki taraftarlar kendi imkanlarıyla otobüs seferleri düzenliyor.

Cizrespor başkanı Salih Sefinç kendi imkanlarıyla taraftar getirecek.

NEREDE BU SİYASETÇİLER, İŞADAMLARI, NEREDE AVM'LER

Malesef Diyarbakırdaki kurum ve firmalarda beklenen duyarlılığın yeterince olmaması ise taraftarların tepkisine yol açtı. Özellikle kentin büyük bir ticari potansiyelini elinde bulunduran AVM'lerin bu çağrılara kayıtsız kalmasını ise sosyal medyada sert mesajlarla eleştiri konusu oldu. 

diyarinsesi.org / özel haber

HABERE YORUM KAT