1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'dan Ağrı'ya 620 Ton Saman Getirildi
Diyarbakır'dan Ağrı'ya 620 Ton Saman Getirildi

Diyarbakır'dan Ağrı'ya 620 Ton Saman Getirildi

Ağrı Ziraat Odası tarafından Ağrılı çiftçilere yarı fiyatına satılacak olan 620 ton saman getirildi.

A+A-

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Ağrı Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir ve Ağrı Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Demirkıran, Ağrı mal meydanında çiftçilerle bir araya gelerek, Diyarbakır'dan getirilen saman hakkında bilgi verildi.

Burada çiftçilerle bir süre sohbet eden Vali Tekinarslan, saman fiyatlarının yüksek olmasından dolayı Ağrılı çiftçilerin sıkıntı çektiklerini belirterek, Ağrı Ziraat Odası ve Tarım İl Müdürlüğü ile yaptıkları görüşmeler sonucunda Diyarbakır'dan saman getirmek için çalışmalara başladıklarını ve ilk etapta 620 ton samanın bugün getirildiğini söyledi.

Tekinarslan, Ağrı Valiliği olarak samanın getirilmesi için 50 bin lira katkıda bulunduklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Ağrı'da şuanda saman fiyatları 1 lira 20 kuruştan satılıyor. Bugün Diyarbakır'dan getirdiğimiz samanı ise önceden Ziraat Odası'na müracaat eden çiftçilerimiz 65 kuruştan satın aldılar. Hayvancılık Ağrı'nın temel geçim kaynağı, Antalya için turizm ne ise Ağrı için de hayvancılık o kadar önemlidir. Bunun için de Ağrılı çiftçilerimiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız. Çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda tekrar saman getireceğiz. El birliğiyle bu saman sorununu halledeceğiz inşallah."

HABERE YORUM KAT