1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki yol kesme pkk'sı
Diyarbakır'daki yol kesme pkk'sı

Diyarbakır'daki yol kesme pkk'sı

Başbakan Erdoğan, pkk'nın yol eylemleri ile kaçırılan çocuklara ilişkin görüşlerini, Dünya Çevre Günü töreninde açıkladı, Erdoğan önce, pkk olayları için isim vermeden HDP'yi eleştirdi.

A+A-

Ardından da Diyarbakır'da oturma eylemi yapan ailelerin, istihbarattan para aldığını iddia eden BDP eş başkanı selahattin demirtaş'a yüklendi.. Erdoğan, yeni ağrı belediye başkanı sırrı sakık'a da tepkiliydi..

Çevre ve şehircilik bakanlığının düzenlediği dünya çevre günü töreninde konuşan başbakan Erdoğan'ın gündeminde teröristlerin diyarbakır ve çevresindeki yol kesme eylemleri vardı. Erdoğan, isim vermeden hdp'yi eleştirdi.

"POLİS ARAÇLARINI YAKIYORLAR ADETA BUNLAR İÇİN GÜNLÜK MESAİ HALİNE GELDİ YOLLARI KESİYORLAR YOLLARDA KANAL AÇIYORLAR BUNLAR PKK'MI DESEK EŞKIYA MI DESEK YOLKESEN Mİ DESEK HER ŞEY VAR BUNLARDAN DESTEKLEDİKLERİ SİYASİ PARTİNİN DE BUNLARDAN ANLAYIŞ OLARAK FARK YOK"

başbakan, diyarbakır belediyesi önünde eylem yapan bazı ailelerin istihbarattan para aldığını iddia eden BDP eşbaşkanı selahattin demirtaş'a da yüklendi..

BAŞBAKAN: "BÖYLE BİR HAKARET EDEP DIŞII YAKLAŞIM OLABİLİR Mİ GERÇEK DEMOKRASİ ÖZGÜRLÜK BUNLARIN BÜNYESİNE AĞIR GELDİ KALDIRAMADILAR"

Erdoğan, Ağrı belediye başkanlığı'nı kazandıktan sonra kentte kazım karabekir'in adını taşıyan tabelaları kaldıracağını söyleyen sırrı sakık'a da tepkiliydi..

BAŞBAKAN: "BİR TARAFTAN BELDENİN İSMİ TÜKKÇE Mİ KÜRTÇE Mİ OLSUN DİYE KAVGA EDERKEN ÖBÜR TRAFTAN KALKIP DA BİZİM TARİHİMİZE MAL OLMUŞ BİR İSMİN TABELADEN KALDIRMAKLA MİLLETİN GÖNLÜNDEKİ MUHABBETİ Mİ KALDINAKSIN BU KARŞI ATAKLARI GETİRİR O TABELANIN DAHA GÖRKEMLİSİNİ MİLLET GETİRİR ORAYA YENİDEN DİKER

Başbakan Erdoğan, sırrı Sakık'ın "ağrı'da seçim sürecinde devlet pkk'sı uygulandı" iddiasını da eleştirdi...

BAŞBAKAN: "DEVLET PKK'SI İFADESİ KULLANANLARIN BİZDEN TEBRİK BEKLEME HAKKI DA OLMAYACAKTIR BİR YANDAN AĞIZLARINDAN ÇÖZÜM SÖZÜNÜ DÜYÜRMEYİP BİR YANDAN DA ÇÖZÜMÜ SABOTA ETMENİN DERDİNDE OLANLAR KENDİ KENDİLERİNİ BİTİRİYOR"

HABERE YORUM KAT