1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki TSO Başkanlığı seçimi
Diyarbakır'daki TSO Başkanlığı seçimi

Diyarbakır'daki TSO Başkanlığı seçimi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) meclis ve yönetiminin belirleneceği 1 Haziran'daki seçimlerde aday olan 'Mavi Liste'de ismi bulunan iş adamları, projelerini anlatmak üzere basın mensupları ile bir araya geldi.

A+A-

DTSO Başkanlığı'na aday olan 'Mavi Liste'deki iş adamları, bugün basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Resmi olarak başkan adayının kim olduğu belirlenmezken, grup adına konuşan Şilan Elmas, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ticaret odasının da gerçek misyonuna kavuşmasını sağlayacak bir hedefle yola çıktıklarını söyledi.

Ulusal ve toplumsal olaylara karşı duyarlı, kendi içinde özerk özgün ve demokratik bir Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nı ortaya çıkarmayı hedeflediklerini belirten Elmas, "Odanın her şeyden önce siyasal süreç karşısında belli bir tutum ve duruş sahibi olması gerektiği düşüncesindeyiz. Özellikle Abdullah Öcalan'ın Kürt sorununda başlatmış olduğu yeni süreci desteklediğimiz gibi, bu sürece katılımın hayatın her alanında gerçekleşecek projeler ve kurumsallaşmalarla mümkün olacağına inanıyoruz.

Ticaret ve Sanayi Odası'nı bu yönüyle özgür yaşamın inşa edileceği, Türkiye'nin demokratikleşmesine katkıda bulunacağı ve Kürt sorunun demokratik yöntemlerle çözülmesine ciddi katkısının olacağı gerçeği ile değerlendiriyor ve önemsiyoruz. Önümüzdeki Ticaret Odası Başkanlığı ve yönetim kurulu için 16 kişilik listemiz belirlendi ve her oda kendi alanında seçime girecek. Oluşacak olan yönetim kadrosu sonrası başkan adayı belirlenerek açıklanacaktır” dedi.

Toplantıya katılanlar ayrıca Demokratik Toplum Kongresi'nden destek aldıklarını ve başka grupların bu ismi kullanarak seçime hazırlanmasının etik olmadığını belirtti.

HABERE YORUM KAT