1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki taksiler protesto eylemi yapacak
Diyarbakır'daki taksiler protesto eylemi yapacak

Diyarbakır'daki taksiler protesto eylemi yapacak

Diyarbakır'da bir taksi sürücüsü, müşteri olarak aracına aldığı bir yolcu tarafından bıçaklanarak gasp edilmesi üzerine taksicilerin örgütlü olduğu TİTAK tarafından protesto eylemi düzenlenecek.

A+A-

Alınan bilgilere göre, Sur ilçesi Balıkçılarbaşı semtinde 10 Kasım Cumartesi günü durağa gelen bir kişi müşteri olarak 21 TT 0300 plakalı araca bindi. Taksi eski Bismil Yolu'na girdiği sırada yolcu, ihtiyaç gidermek için kısa süreliğine sürücüden durmasını istedi. Aracın arkasından dönen müşteri bıçağını çıkararak, taksi sürücüsü Mahmut Tanrıverdi'yi bıçakladı. Taksicinin üzerindeki 150 TL'yi alan müşteri, sürücüyü 8 yerinden bıçaklayarak olay yerinden uzaklaştı.

Sürücü Mahmut Tanrıverdi telefonla ağabeyi Muhyettin Tanrıverdi'yi arayarak yardım istedi ve kan kaybından ölmek üzere olduğunu söyledi. Ağabeyi olay yerine hareket ederken, tesadüfen yoldan geçen bir araç yaralı taksiciyi aracına alarak Bismil Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Yaralı sürücü Mahmut Tanrıverdi daha sonra ambulansla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Tanrıverdi'nin tedavisi sürerken taksicilerin örgütlü olduğu TİTAK Başkanı Bayram Dakmancı, tüm üyelerine çağrı yaptıklarını ve saat 15.00''e İstasyon'da bulunan TİTAK önünde toplanacaklarını söyledi. Dakmancı, Fakülte'de yatan arkadaşlarını ziyaret için konvoy oluşturarak korna çalacaklarını ve failin yakalanmasını isteyeceklerini söyledi. Dakmancı daha sonra kendisinin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nü ve Bismil Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret edeceğini ve failin bir an önce bulunması için talepte bulunacağını söyledi. (ANF)