1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki şehit yakınları ve gaziler Çanakkale'ye gitti
Diyarbakır'daki şehit yakınları ve gaziler Çanakkale'ye gitti

Diyarbakır'daki şehit yakınları ve gaziler Çanakkale'ye gitti

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valiliği, şehit yakınları ve gazilerden oluşan 90 kişiyi çözüm sürecine katkı sunmaları için Çanakkale'ye gönderdi.

A+A-

Vali Mustafa Cahit Kıraç'ın talimatıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, doğu ve batı arasında kardeşliği pekiştirmek adına şehit yakınları ve gazileri Çanakkale turuna çıkardı. Geziye Diyarbakır Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği üyeleri ile Diyarbakır Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği'nden 90 şehit asker ve korucu yakını ile gazi katıldı.

Şehit yakınları ve gazilerine yönelik ilk kez gezi organize ettiklerini ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt, Çanakkale gezisinin çözüm sürecine katkı sunacağını belirterek, "Diyarbakır'a has yapılan bir proje. 90 şehit yakını ve gazi ailesini müdür yardımcımız Cengiz İzol refakatinde Çanakkale'ye gönderdik. Amacımız Diyarbakırlı şehit ve gazi ailelerini Çanakkale'deki şehit ve gazi yakınlarıyla tanıştırmak ve kültür alışverişinde bulunmalarını sağlamaktır. Bu gezi sayesinde ailelerin çoğu ilk kez Çanakkale şehitliğini görmüş olacak" dedi.

HABERE YORUM KAT