1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’daki saldırıyla ilgili soruşturma
Diyarbakır’daki saldırıyla ilgili soruşturma

Diyarbakır’daki saldırıyla ilgili soruşturma

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Bağlar ilçesinde meydana gelen ve 7 polisin hayatını kaybetmesine neden olan bombalı saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.

A+A-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Bağlar ilçesine bağlı Bağcılar Mahallesi’nde bomba yüklü araç ile yapılan saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz adına yapılan yazılı açıklamada, saldırı sonucunda 7 polisin hayatını kaybettiği, 15’i polis ve 12’si sivil olmak üzere toplam 27 kişinin yaralandığı belirtildi.

Hayatını kaybeden polislerin otopsi işlemlerinin tamamlandığının bildirildiği açıklamada, olayla ilgili çalışmaların devam ettiğine yer verildi.

Soruşturmanın, Başsavcı Solmaz nezaretinde 2 Cumhuriyet Başsavcı vekili ile 2 Cumhuriyet Savcısı tarafından yürütüldüğünün kaydedildiği açıklamada, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2016/10004 numaralı soruşturma titizlikle çok yönlü olarak devam etmekte olup, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verileceği kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

HABERE YORUM KAT