1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki saldırıya Memur-Sen’den tepki
Diyarbakır'daki saldırıya Memur-Sen’den tepki

Diyarbakır'daki saldırıya Memur-Sen’den tepki

Memur-Sen Diyarbakır Temsilciliği, ilde yaşanan kanlı saldırıya tepki göstererek kınarken, faillerin bulunması çağrısında bulundu.

A+A-

Diyarbakır merkez Şehitlik semtinde  kaza ihbarına giden  trafik polislerinin, araçtan indikten sonra henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerin silahlı saldırısına uğraması  sonucu, 1 polisin hayatını kaybetmesi, diğerinin de yaralanması olayı karşısında, Memur-Sen Diyarbakır temsilciliği yaptığı açıklamada, “Diyarbakır olarak üzüntü içerisindeyiz.

 

Bu sıkıntının şehrimize sıçramaması ve bölgemizdeki barış, birlik ve beraberlik ortamının devam etmesi için iktidar partisinden, muhalefete ve Sivil Toplum Kuruluşlarına, herkesin bir araya gelerek ortak tepki vermeye davet ediyoruz.” İfadelerine verdi.


Yapılan saldırıyı değerlendiren Memur-Sen Diyarbakır Temsilcisi Yunus Memiş, “Ülkemizde yakaladığımız bu barış ortamının, maalesef bu tür saldırılara feda edilmeye çalışıldığını kaygıyla izlemekteyiz. Gerilim artırılarak saldırılar yapılarak, kan dökülerek barış sürecine müdahale edilmektedir.

 

Ülkemiz, bölgemiz ve Diyarbakır, bu tür saldırıları çok gördü ve çok büyük acılar yaşadı. Artık tüm bunlara yeter diyoruz. Bu saldırıyı kınıyoruz.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler