1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki patlamada yaralanan asker hayatını kaybetti
Diyarbakır'daki patlamada yaralanan asker hayatını kaybetti

Diyarbakır'daki patlamada yaralanan asker hayatını kaybetti

Diyarbakır-Lice Karayoluna yerleştirilen patlayıcının, askeri servis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu yaralanan bir asker hayatını kaybetti.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır-Lice Karayoluna yerleştirilen patlayıcının, askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 7 asker hayatını kaybetmiş ve bazı askerler yaralanmıştı. Bombalı saldırıda yaralanan asker tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır-Lice karayoluna yerleştirilen patlayıcının, askeri servis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu yaralanan bir askerin tedavi gördüğü GATA’da yapılan tüm müdahalelere rağmen saat 03.15’te hayatını kaybettiği belirtildi.

18 Şubat 2016 tarihinde askeri servis aracının geçişi sırasında PKK’lılarca yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden asker sayısı 8’e yükseldi.

Öte yandan, olayla ilgili gözaltına alınan köy muhtarı, petrol ofisi, arazi ile çiftlik sahibi,  ve çalışanları ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, bir şüphelinin ise sorgulanması devam ettiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT