1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki kuyumculardan DEDAŞ'a uyarı
Diyarbakır'daki kuyumculardan DEDAŞ'a uyarı

Diyarbakır'daki kuyumculardan DEDAŞ'a uyarı

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul Diyarbakır'da yaşanacak elektrik kesintilerinin kuyumcu esnafını büyük ölçüde zarara uğratacağını belirterek yaşanacak kesintilerden dolayı DEDAŞ'a tazminat davası açacaklarını söyledi.

A+A-

Kent merkezinde bulunan kuyumcu esnafının yüzde 70'inin 5 ton ağırlığında asansör vitrin kullandıklarını belirten Akkul, "Elektrik kesintilerinden dolayı bütün vitrinler çalışamaz durumunda olacak kesintilerin önüne geçilmelidir. Aksi halde doğacak maddi zararlardan dolayı DEDAŞ'a tazminat davası açacağız'' dedi.

ELEKTRİK OLMADIĞINDA VİTRİNLER AÇILMIYOR

Yıllardan beri elektrik kesintilerinin kendilerine ve kentteki vatandaşlara adeta bir ızdırap olduğunu anlatan Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul, "Kuyumcu esnaflarımızın yüzde 70'i asansör vitrin kullanıyor. Asansör vitrinlerin elektrik olmadığında açılmıyor, asansörlü vitrinler otomatik kepenkler gibi değil. Asansörlü vitrinler elektrik olmadığı durumda, alternatif olarak jeneratör, göç kaynağı ancak çözüm oluyor, çünkü asansör vitrinlerin ağırlığı 5 tonu bulmakta. Elektrikten başka bir şey bu sorunu çözmeye yetmiyor" dedi.

"DEDAŞ'A TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIZ''

Önümüzdeki süreçte Diyarbakır'da yaşanacak elektrik kesintilerinin artık kabul edilemez bir durum olduğunu anlatan Akkul, "Böyle bir durum yaşanırsa kuyumcu esnafımızın maddi zararının hesabı yapılamaz. Bu zarara sebebiyet veren DEDAŞ'a tazminat davası açacağımızı şimdiden belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT