1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki KCK davası
Diyarbakır'daki KCK davası

Diyarbakır'daki KCK davası

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da görülen KCK davasında avukatlar, 49 sanığı tahliye eden mahkemenin, 42 sanık için tutukluluklarının devamı yönündeki kararına itiraz etti.

A+A-

Avukat Cihan Aydın tarafından 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne verilen itiraz dilekçesinde, "Tahliye edilen müvekkiller ile tutukluluğunun devamına karar verilen müvekkiller açısında hukuksal bir ölçüt bulunmamaktadır" denildi.

Dilekçede, "12 Nisan 2014'te tensiben tutukluluğuna karar verilen 42 müvekkilin tutukluluğun devamı yönündeki kararın itirazen kaldırılarak müvekkillerin serbest bırakılması" talep edildi.

Mahkemenin 42 sanık için verdiği tutukluluğun devamına ilişkin kararın usul ve yasaya aykırı olduğu belirtilen dilekçede şu ifadelere yer verildi:

"Mahkemenin tensip kararında 49 müvekkilin tahliyesine karar verilmiş, 42 müvekkilin de tutukluluğun devamı yönünde karar vermiştir. Aynı tarihlerde tutuklanan ve aynı iddia ve delillere dayanarak yargılanan müvekkillerin bir kısmı tahliye edilmişken, diğerlerinin tutukluluğunun devamına karar verilmesi, hukuk ve hakkaniyetle bağdaşmamaktadır."

Muhabir: Aziz Aslan
Yayınlayan: İbrahim Yakut

HABERE YORUM KAT