1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki hastane'de tecavüz skandalı
Diyarbakır'daki hastane'de tecavüz skandalı

Diyarbakır'daki hastane'de tecavüz skandalı

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi tecavüz skandalı ile çalkalanıyor.

A+A-

Önceki gün Cezaevi'nden Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen E.K ve M.T adlı 2 mahkumun 19 yaşındaki B.A'ya tecavüz ettikleri ortaya çıktı.

Alınan bilgilere göre cezaevinden hastaneye sevk edilen 2 hasta mahkumun Dağkapı semtinde eski devlet hastanesi 3. katta bulunan serviste, önce esrar içtikleri daha sonra aynı serviste Kadın sığınma evinden tedavi amaçlı hastaneye yatırılan 19 yaşındaki B.A'ya tecavüz ettikleri öğrenildi.

Tecavüz sonrası çocuğun çığlık atması üzerine, çevredeki hasta yakınlarının duruma müdahale etmesi üzerine 2 mahkumun yaşanan kargaşadan faydalanarak, hastaneden kaçtıkları bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, kaçan firari mahkumların yakalanması için geniş çaplı operasyon düzenleniyor.
 

Polis yetkilileri, aile baskısından kaçarak  sığınmaevi'ne yerleşen 19 yaşındaki B.A.'nın, tedavi için hastaneye gittiğinde, mahkumlar E.K. ile M.T.'nin tecavüzüne uğradığı iddiasıyla kendilerine başvuru yaptığını kaydetti. B.A., Diyarbakır Valiliği Kadın Sığınmaevi'ne yerleştirilerek koruma altına alındı. Zanlılar açık cezaevinde kaldığı için hastanede başlarında jandarma beklemediği ve tek kişilik odalarda kaldıkları öğrenildi.

Kaynak:Adnan ŞİMŞEK/Diyarinsesi.ORG/Özel HABER