1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki 'esrar ormanı' imha edildi
Diyarbakır'daki 'esrar ormanı' imha edildi

Diyarbakır'daki 'esrar ormanı' imha edildi

Genelkurmay Başkanlığı Diyarbakır'da varlığı saptanan ve yokedilen adeta bir esrar ormanını andıran yasadışı ekim alanıyla ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'da geçen hafta birkaç güne yayılan operasyon konusunda "20 Haziran 2013 tarihinde Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Diyarbakır ve ilçelerinde 800 askerin katıldığı geniş çaplı bir uyuşturucu operasyonunu başarılı bir şekilde icra etmiştir. 63 noktaya icra edilen operasyonda 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, 3.043.582 kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir" dedi.

Genelkurmay geçtiğimiz günlerde TSK bünyesinde gerçekleştirilen bazı faaliyetlere ilişkin açıklama yaptı.

-NEHİRDE KAYBOLAN ŞAHSI ASKER ARIYOR-

Açıklamalara göre, 21 Mart 2013'te, Elazığ/Palu Arındık bölgesinde özel bir araç ile nehre düşerek kaybolan ve arama çalışmalarına 10 Nisan 2013 tarihinde ara verilen bir şahsın bulunması için İçişleri Bakanlığının talebi üzerine, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından bir Sualtı Arama Kurtarma Timi görevlendirildi. Tim, Elazığ'a nakledildi ve arama/kurtarma faaliyetine başladı.

-TSK/MEHTERAN UKRAYNA'DA GÜRLEDİ-

TSK Mehteran Birliği 13-18 Haziran 2013 tarihlerinde Almanya, Fransa, Yunanistan, Rusya ve Ukrayna ile birlikte Sivastopol/Ukrayna'da düzenlenen "Dördüncü Uluslararası Savaş ve Barış Festivali"ne katıldı ve açık ya da kapalı alanlarda gösteriler yaptı.

-NECDET ÖZEL'E MEKTUP YAZDI ANITKABİR'İ GEZDİ-

Genelkurmay Başkanlığı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e mektup yazan Denizlili ilkokul 3"üncü sınıf öğrencisi Hüseyin Ertekin'in Ankara'da ağırlandığını bildirdi. 10 yaşındaki öğrenci, yazdığı mektuptaki "Yüce Atamızın huzuruna beni götürür müsünüz?" dileği doğrultusunda, babası Çağlar Ertekin ile birlikte, 11 Haziran 2013 günü Genelkurmay Başkanlığının davetlisi olarak Denizli'den Ankara'ya getirildi, Merkez Orduevi'nde ağırlandı, Anıtkabir'i, Cumhurbaşkanlığı Atatürk Müze Köşkü'nü ve Muhafız Alayı Müzesi'ni gezmesi sağlandı.

-DERİN MAVİLİKLERDEN GOBİ ÇÖLÜNE: TÜRK YÜZBAŞI DÜNYA İKİNCİSİ-

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı emrinde görevli Sualtı Taarruz (SAT) Komandosu Deniz Piyade Yüzbaşı Mahmut Yavuz, 2-8 Haziran tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan dünyanın en kurak bölgesi Gobi Çölü'nde düzenlenen "ultra maratona" katıldı.Yavuz, 250 kilometre mesafeli ve toplam altı etaptan oluşan maratonda, 150 yarışmacı arasında dünya ikincisi oldu. Gobi Ultra Maratonu'nda büyük başarı elde eden yüzbaşının geçen yıl Türkiye'de düzenlenen Kapadokya, Likya Yolu, Çekmeköy ve İznik Ultra Maratonlarında da birincilikleri bulunuyor.Genelkurmay'ın ilginç faaliyetlerine ilişkin görüntüler de kurmuun internet sitesine konuldu.

HABERE YORUM KAT