1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’daki demokrasi nöbeti 7. gününde devam ediyor
Diyarbakır’daki demokrasi nöbeti 7. gününde devam ediyor

Diyarbakır’daki demokrasi nöbeti 7. gününde devam ediyor

DİYARBAKIR- Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yaptığı darbe girişiminin ardından başlayan demokrasi nöbeti, Diyarbakır'da yedinci gününde de coşkuyla devam ediyor.

A+A-

Vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto etti. 

FETÖ'nün 15 Temmuz akşamı yaptığı darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halka yaptığı 'meydanlara inin' çağrısı üzerine meydanlara inen Diyarbakırlı vatandaşlar, 7. günde de coşkuyla demokrasi nöbetine devam ediyor.

Kayapınar ilçesinde bulunan Park Orman'da devam eden nöbet, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Müzik eşliğinde coşan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar attılar.

İHA muhabirine konuşan vatandaşlar, eski darbe dönemlerinde yaşanan şeylerin yaşanmasına izin vermeyeceklerini ve Cumhurbaşkanı’nın arkasında olduklarını belirttiler.

Türkiye için, bayrak için ve tüm şehitler için alanlarda olduklarını ifade eden vatandaşlar, PKK’ya, FETÖ’ye ve dış güçlere karşı birlik olacaklarını kaydettiler. Cumhurbaşkanı’nın kendilerine sokağa çıkmayı emrettiğini dile getiren bir vatandaş, “Bize savaşmayı emretseydi daha farklı şeyler olabilirdi. Darbecilerin leşlerini bile göremezlerdi, o darbecilerin” dedi.

(EK-CC-Y)

HABERE YORUM KAT