1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki cinayet davası
Diyarbakır'daki cinayet davası

Diyarbakır'daki cinayet davası

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü''nde imam nikahlı eşi 17 yaşındaki Songül Malçok'u "puşi" tabir edilen bez parçasıyla boğarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanık Mehmet Emin Çapat'ın yargılanmasına baş

A+A-

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, sanık Çapat ile maktul Malçok'un babası Mehmet Malçok ile annesi Zarife Malçok hazır bulundu.

Sanık Çapat, savunmasında, olay gecesi eşinin kendisine ağır hakaretlerde bulunduğunu ileri sürerek, maktulün "ya beni öldür ya da sana sadık kalmayacağım" sözlerinin ardından olayın meydana geldiğini ileri sürdü.

Malçok ailesinin avukatı Semire Nergiz söz alarak, sanık Çapat'a kendisinin ve eşinin hangi marka sigara kullandığını, maktulün boynunda ve sağ elinin altında bulunan puşinin kime ait olduğunu sordu.

Sanık Çapat ise eşiyle aynı marka sigaraları kullandığını belirterek, sağ elinde bulunan puşiyi hatırlamadığını ancak boynundaki puşiyi ise kendisinin getirdiğini söyledi.

Maktul babası Malçok ise sanığın yalan söylediğini iddia ederek, söz konusu cinayetin sanığın annesi tarafından planlandığını ileri sürdü.

- Olay yerindeki sigara izmaritleri

Duruşmada söz alan avukat Nergiz, olay yerinde çok sayıda sigara içildiğinin tutanaklara yansıdığını belirterek, şunları söyledi:

"Olay yeri tutanağına bakıldığında ikinci bir kişinin daha olduğunu görüyoruz. Sanık içtiği sigara markasını farklı söylüyor. Olay yeri tutanağına bakıldığında farklı marka sigara içildiği tespit edilmiş. Çünkü sanığın söylediği sigara markalarının dışında 3 adet farklı sigara izmariti görülüyor. Olayın yerinde çok sayıda sigara içilmiştir. Bu nedenle olay gecesi sanığın yanında birkaç kişi daha olduğu anlaşılıyor. Bu sigara izmaritlerinin Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesini ve sanığın tutukluluk halinin devamını talep ediyorum."

Cumhuriyet savcısı, mahkemeye, sanığın tutukluluk halinin devamına ilişkin görüşünü bildirdi.

Mahkeme heyeti verdiği aranın ardından sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

- İddianameden

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 25 Kasım 2013 yılında sanık Mehmet Emin Çapat'ın imam nikahlı eşi Songül Malkoç'u "puşi" tabir edilen bez parçasıyla boğarak öldürdüğü gerekçesiyle hakkında TCK'nın 81/1-e maddesinde yer alan "Kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.


Muhabir: Aziz Aslan
Yayınlayan: İbrahim Yakut
 

HABERE YORUM KAT