1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’daki camilerde Ramazan temizliği
Diyarbakır’daki camilerde Ramazan temizliği

Diyarbakır’daki camilerde Ramazan temizliği

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı öncesi yurttaşların temiz ve hijyenik koşullarda ibadet etmesi için camilerde temizlik çalışması başlattı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı öncesibelirlenen camilerde temizlik çalışması yapıyor.

28 Mayıs’ta başlayan camilerdeki temizlik, Ramazan ayının başlayacağı günün akşamına kadar sürecek. Camilerin temizliği10 kişilik ekip tarafından yürütülürken,şimdiye kadar Sur ilçesinde Melikahmet Paşa, Behram Paşa, Hanzade; Bağlar ilçesinde ise Bedir, Hacı Şefik ve Halit Bin Velitcamilerinde temizlik yapıldı.

Fizibilite çalışması yürütüldü

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Şube Müdürü Mehmet Baran, il genelinde mevcut birçok cami temizliği için öncelikle belediye ekiplerinin fizibilite çalışması yürüttüğünü belirterek, fizibilite çalışması ile temizliğe ihtiyaç duyulan camilerin tespit edildiğini söyledi. Oluşturdukları ekibin cami içindeki halıları özel kokulu deterjanla yıkadığı,avizeler ve ayakkabılıkları sildiği, avlu, tuvalet ve lavaboları gül kokulu deterjanla temizlediğini belirten Baran, temizlik çalışmasının Ramazan ayı başlamadan önce tamamlanacağını kaydetti.

Yurttaşlar belediyeye teşekkür ediyor

Temizlik çalışmalarında özellikle camii imamları ve müezzinlerden memnuniyet arz edici geri dönüşler aldıklarını aktaran Baran, “Yurttaşlar da bu konuda belediyenin Ramazan ayı sebebiyle göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkürlerini sunuyor” dedi. 

HABERE YORUM KAT