1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’daki aydınlatma projesi revize edildi
Diyarbakır’daki aydınlatma projesi revize edildi

Diyarbakır’daki aydınlatma projesi revize edildi

DİYARBAKIR- Ana yolları ve bulvarları tamamen ışıklandırılmış bir Diyarbakır için “aydınlatma seferberliği” başlatan Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ), 2015 yılı içerisinde planladığı 35 kilometre yolun aydınlatılmasına ait projeyi, 50 ki

A+A-

Bu arada, çalışmaların tamamlandığı cadde ve bulvarlara dikilen aydınlatma direklerine elektrik verildi. Böylece Diyarbakır’ın birçok yerinde yollar ışıl ışıl aydınlandı. Bu durum kent halkı arasında da büyük bir memnuniyet yarattı. 


Dicle EDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, 2015 yılı içerisinde tamamlayarak hayata geçirmeyi planladıkları 10 ayrı orta refüj aydınlatma projesinden 8’inin tamamen bitirildiğini, geri kalan 6 projede ise sona yaklaştıklarını bildirdi. İl etapta, 2015 yılı sonuna kadar yaklaşık 3,5 milyon liralık bir harcama ile başta şehir girişleri olmak üzere toplam 35 kilometrelik yolda aydınlatma çalışması yapılması planlandığını ifade eden İl Müdürü Yaka, şunları söyledi:


“Hazırladığımız yatırım planı çerçevesinde Laleş Bulvarı’nın Diclekent kavşağı ile Araştırma Hastanesi kavşağı arasındaki kısmı, Şanlıurfa yolunun Otogar kavşağı ile Gözeli kavşağı arasındaki kısmı, Selahaddin Eyyubi Bulvarı’nın Yeniyol kavşağı ile Mahabat Bulvarı kavşağı arasında kalan kısmı, Kamışlı Bulvarı’nın Nevruz Caddesi ile Şanlıurfa yolu bağlantısı arasında kalan kısmı ve Silvan yolunun Seyrantepe kavşağı ile Dicle Köprüsü arasında kalan kısmı aydınlatıldı. Yine şehrin muhtelif semtlerinde yeni açılan yollardaki refüjlere aydınlatma direği dikme ve yeni hat döşeme çalışmaları yapıldı.”

“ENERJİLERİ VERİLDİ”


Yaka, çalışma yapılan 35 kilometrelik yolda altyapı ve üst yapı çalışmalarının tamamlandığını, buralara toplamda bin 200 adet galvanizli aydınlatma direği dikildiğini de kaydetti. Yaka, bu yıl içerisinde yapılan aydınlatma çalışmaları sırasında 3 bin 5000 metre kablo montajının yapıldığını ve çalışmaların tamamlandığı cadde ve bulvarlardaki aydınlatma sistemlerine enerji verilerek, buraların ışıl ışıl bir görünüme kavuşturulduğunu da sözlerine ekledi. Yaka, yeni havaalanının bulunduğu Kamışlo Bulvarı’nda da aydınlatma çalışması başlattıklarını belirterek, “Burası ve başka birkaç yerde yapılacak aydınlatma çalışmaları nedeniyle, 2015 yılı içerisinde 35 kilometre olarak planladığımız aydınlatma yatırım projesini, revize ederek 35 kilometreden 50 kilometreye yükselttik” dedi.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler