1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki asayiş uygulaması
Diyarbakır'daki asayiş uygulaması

Diyarbakır'daki asayiş uygulaması

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün Vatandaşların Can ve Mal Güvenliğine Yönelik Yaptığı Asayiş Uygulamalarında 83 Kişi Yakalandı

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün vatandaşların can ve mal güvenliğine yönelik yaptığı asayiş uygulamalarında 83 kişi yakalandı.Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 22 Haziran-18 Temmuz 2008 tarihleri arasında çeşitli suçlardan aranan şüpheli şahıslar üzerinde yaptığı kimlik kontrollerinde; toplam 68 şüpheliyi yakaladı. Yakalananlar, doktor raporlarıyla birlikte Aranan Şahıslar Büro Amirliği'ne teslim edildi.

 Ruhsatsız tabanca taşıyanlara yönelik polisin yaptığı çalışmalarda ise 15 adet tabanca ile birlikte 15 şüpheli şahıs yakalandı. Yakalanan şüpheli şahıslar hakkında gerekli tahkikata başlanıldığı bildirildi.

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerinin korsan CD satıcılarına yönelik yaptığı uygulamalarda da, Ofis Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinde korsan CD çoğaltan 1 şüpheli şahıs ile Ekinciler Caddesi ve ofis sağlık ocağı üzerinde korsan CD satan 2 şüpheli şahıs 381 adet korsan CD ile birlikte yakalandı.

Yakalanan şüpheli şahıslar hakkında gerekli tahkikata başlanıldı