1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır’daki Amatör Kulüplerinin ambulans protestosu
Diyarbakır’daki  Amatör Kulüplerinin ambulans protestosu

Diyarbakır’daki Amatör Kulüplerinin ambulans protestosu

Diyarbakır’daki Amatör Kulüplerinden “ AMBULANS “ protestosu.

A+A-

Diyarbakır’da  tüm amatör kulüpler diyorki:

“ SAHALARIMIZA AMBULANS İSTİYORUZ. SAĞLIĞIMIZLA OYNAMAYIN “

Diyarbakır’daki amatör külüpler maçlarına profesyonel takımların gibi ambulans gelmesini istiyorlar.

İsminin açıklanması istemeyen bir amatör takım antrenörü yaptığı açıklamada, “  Yıllardan beridir amatör takım çalıştırıyoruz benle arkadaşlarım. Diyarbakır’da Amatör kulüplere ikinci sınıf, üvey evlat muamelesi yapılıyor. Benim bildiğim her futbolcunun sağlığı önemlidir hepsine aynı değer verilmelidir. Çünki amatör futbolcu olmazsa profesyonel  takımda olmazki.Bilindiği gibi profesyonellerin maçında ambulans hazır sahanın kenarında bekler.

Çünki ambulans olmazsa hakem maçı başlatmaz. Ama amatör maçlarda ne yazikki bu tersine ambulans maça gelmez.Maçlar bu şekilde oynanır. Futbolcunun sağlığı önemsenmez  bir nevi şansa bırakılır. Yetkililere sesleniyoruz, artık lütfen emir versinlerde amatör maçlarda amatör futbolcu sağlığı düşünülerek ambulans görevlendirilsin.

Gençlerimiz çeşitli sakatlıklara maruz kalıyorlar çoğu zaman kendi imkanlarıımızla gönderiyoruz sağlık kuruluşlarına artık bu duruma bir son verilmesini istiyoruz. Her maçımıza ablulans görevlendirilsin. Çünki amatör futbolcuların aileleride ambulans konusunda duyarlı olunmasını istiyorlar “ dedi

HABERE YORUM KAT