1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'daki aile cinayeti aydınlatıldı
Diyarbakır'daki aile cinayeti aydınlatıldı

Diyarbakır'daki aile cinayeti aydınlatıldı

Diyarbakır’da annenin kızlarını, babanın ise karısını öldürdüğü cinayet aydınlatıldı.

A+A-

Polisin yaptığı incelemede, kızların anne tarafından öldürüldüğü kesinleşirken, olayın kız çocuklarından birinin ailesiyle birlikte türbeye gitmek istememesi üzerine çıktığı belirlendi.

Karısını öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan baba ise tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

 

Olay, dün merkez Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi 235’inci Sokak'ta bulunan Öztekin sitesinde meydana geldi. Sitedeki bir apartmanın 4’üncü katında oturan T. ailesinin evinden tartışma sesleri gelmeye başladı. Burada Anne A. ile kızları H. (18) ve K.T. (20) arasında, bilinmeyen bir nedenden ötürü çıkan tartışma, bir süre sonra boğuşmaya dönüştü.

Bunun üzerine cinnet getiren anne A., kendi adına ruhsatlı pompalı tüfeği ile kızlarına ateş açtı. Olayda, her iki kız da hayatını kaybetti. Anne A.T. daha sonra ise odaya gelerek, kızlarının cansız bedenini yerde gören baba S.T.’ye ateş açmak istedi. Ancak silah tutukluluk yaptı.

Bunun üzerine baba S.T., mutfaktan kaptığı bıçakla içeriye girerek, anne A.T.’nin boğazını kesti. Anne A.T. de olay yerinde hayatını kaybetti. Bir süre sonra olay yerine gelen polis, baba S.T.’yi gözaltına aldı.

 

POLİS CİNAYETLERİ AYDINLATTI 

Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro ekipleri, evde elde ettikleri delilleri toplayarak, olayı aydınlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda olayda kullanılan pompalı tüfekte anne A.T.’nin el izlerinin bulunduğu, annenin elinde yapılan incelemede ise atış atıklarının olduğu belirlendi. İnceleme sonucunda, annenin eşine ateş etmek istediği de kesinleşirken, silahın tutukluluk yapması üzerine ateş edemediğini ve baba S.T.’nin mutfaktan kaptığı bıçakla anne A.T.’yi çeşitli yerlerinden yaraladıktan sonra boğazını keserek öldürdüğü de öğrenildi. Olayın, ailenin Kurban Bayramı’nda Diyarbakır-Mardin karayolu üzerinde bulunan Şeyhmus Sultan Türbesi’ne gitmeye yönelik plan yapması ve bu plana kızlardan H.T.’nin uymaması nedeniyle başlayan tartışma üzerine çıktığı da belirtildi.

 

KIZLARDAN H.T. İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞ 

Öte yandan, olayda hayatını kaybeden kızlardan H.T.’nin, daha önce de annesiyle yaşadığı tartışmanın ardından intihar girişiminde bulunduğu da ileri sürüldü. Ayrıca H.T.’nin psikolojik sorunlarının olduğu ve ilaç kullandığı da kaydedildi. 

Olayda, eşini öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan baba S.T. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.  

BURAK EMEK

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler