1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da ,zeka ,oyunları ,eğitimi
Diyarbakır'da ,zeka ,oyunları ,eğitimi

Diyarbakır'da ,zeka ,oyunları ,eğitimi

DİYARBAKIR- Aktif Eğitim tarafından tüm Türkiye'de uygulan zeka oyunları eğitimnin 28-29 Aralık'ta Diyarbakır'da düzenleneceği belirtildi.

A+A-
Aktif Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Halim Ulaş yönetiminde, Türkiye'de tüm illerde öğretmenlere yönelik olarak verilen zeka oyunları eğitimlerinin Diyarbakır'da 28-29 Aralık tarihlerinde yapılacağı bildirildi.
 
Zeka oyunları eğitiminin önemli olduğunu belirten Ulaş, “Eğitimin son derece önemli bir boyuta taşınmıştır. Günümüz Türkiye'sinde hızlı, etkili ve aktif öğrenme, zekanın eğitimi ile mümkün olmaktadır. Zeka oyunlarının önemini kavrayan Milli Eğitim Bakanlığı 2012-2013 öğretim yılında 5. sınıflardan başlamak üzere 5.,6.,7.,8 sınıflarda eğitim öğretim müfredatına koyarak uygulamaya başlamıştır. Uygulanan eğitim kapsamında, zeka oyunları ile kazanılan beceriler, problem çözme, akıl yürütme, problem çözme, iletişim, Türkçeyi doğru, etkili ve güzel kullanma, eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme, araştırma, karar verme, bilgi teknolojilerini kullanma, girişimcilik gibi konuları yer almaktadır” dedi.
 
(ÜN-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT