1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da yolların bakım onarımı sürüyor
Diyarbakır'da yolların bakım onarımı sürüyor

Diyarbakır'da yolların bakım onarımı sürüyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, merkez ve kırsalda altyapı çalışmaları nedeniyle tahrip olan ve mevsim şartlarından dolayı bozulan yollarda, asfalt sezonu öncesinde geçici önlem olarak, yama

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Nisan ayında hava koşullarının uygun olmasıyla birlikte açılacak olan asfaltlama sezonu öncesinde vatandaşların mağduriyetini önlemek ve araçların yollarda güvenli seyir izlemesi için yol onarım ve bakım çalışmalarını sürdürüyor.
 
Yağışlar ve soğuk hava nedeniyle asfalt sezonunu açamayan ve yolların olumsuz durumunu da bilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi trafiğin güvenli bir seyir halinde ilerlemesi ve vatandaşın mağduriyetinin en aza indirilmesi amacıyla kentin birçok noktasında yama, bakım ve onarım çalışmasına devam etti.
 
Merkez ilçeler olmak üzere Silvan, Dicle, Kulp, Eğil, Bismil, Lice, Çınar, Kocaköy, Çüngüş, Hazro, Ergani, Çermik, Hani'de yol bakım ve düzeltme çalışmalarını son sürat devam etti. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler, kent içinde ise Sur, Bağlar ve Kayapınar'ın değişik noktalarında çalışmalarını yaptı. Yama, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında kent merkezinde Diclekent Mahabad Bulvarı, Bağlar Emek Caddesi, Bağcılar bağlantı yollarında, Kayapınar Caddesi'nde bozulan yollarda onarıldı.
 
YAĞIŞLARIN BİTMESİYLE ASFALTLAMA BAŞLAYACAK
 
Yollardaki olumsuzlukları rapor ile tespit eden Diyarbakır Büyükşehir Beleyesi ekipleri, sezon öncesi oluşabilecek mağduriyetleri önlemek için kent içinde ve ilçe yollarında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 
Öte yandan Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyonu Daire Başkanlığı, altyapı ve yeni yapılacak yol çalışmalarında, kent merkezi ve ilçelerde bu yıl toplam 260 bin ton asfalt dökecek. 30 bin ton asfaltta kent merkezi ve köy grup yollarında yama, bakım ve onarım çalışmalarında kullanılacak. 25 metre ve üzerindeki yol genişliklerindeki asfaltlama çalışmaları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 25 metre genişliğinin altındaki yollarda ise ilçe belediyeleri tarafından asfaltlama çalışmaları yürütecek.
 
(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT