1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da yine olaylar ve can kaybı var
Diyarbakır'da yine olaylar ve can kaybı var

Diyarbakır'da yine olaylar ve can kaybı var

Diyarbakır'da gerginlik, silah sesleri, sokağa çıkma yasakları ve can kayıpları devam ediyor.

A+A-

Sokağa çıkma yasağı uygulanan kent merkezindeki Dağkapı Meydanı'nda öğle saatlerinde silah sesleri duyuldu. Olayda bir kadın hayatını kaybetti.

Diyarbakır kent merkezindeki Dağkapı Meydanı'nda, sokağa çıkma yasağının sürdüğü bugün öğle saatlerinde silah sesleri yankılandı. Saat 12:50 sıralarında art arda gelen silah seslerinin ardından genç bir kadının kanlar içinde yerde yattığı görüldü. Olay yerinde hayatını kaybettiği anlaşılan kadının yakınında bir tabanca bulunduğu görülürken, hayatını kaybeden genç kadının bu tabancayla saldırı düzenlediği iddia ediliyor. Olay sırasında bir polis de yaralandı.


İddiaya göre olay Dağkapı Meydanı'ndan Sur ilçesinin tarihi merkezi olan bölgeye giriş yönündeki güvenlik noktasında meydana geldi.


Dicle Haber Ajansı'nın haberinde  Sur'da bu sabah ilan edilen sokağa çıkma yasağını protesto etmek amacıyla Dağkapı Meydanı'na gelen bir grubun üzerine ateş açıldığı, meydanı tarihi Suriçi semtine bağlayan Gazi Caddesi başındaki polis barikatlarından dışarıya çıkmaya çalışan bir kadının da kafasından ve göğsünden vurularak öldürüldüğü iddia edildi.
Çok sayıda güvenlik görevlisinin sevk edildiği bölgede olağanüstü güvenlik önlemleri dikkat çekiyor. (Radikal)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler