1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da yeni teşvik semineri
Diyarbakır'da yeni teşvik semineri

Diyarbakır'da yeni teşvik semineri

DİYARBAKIR- Karacadağ Kalkınma Ajansınca tekstilciler, yeni teşvik uygulamasının yatırımcılara sunduğu fırsatlar konusunda bilgilendirdi.

A+A-

Ajansın, Diyarbakır'daki hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş Adamları Derneği (GÜNTİAD)Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu ve dernek üyeleri katıldı.  

Karacadağ Kalkınma Ajansı Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hüseyin Akdoğan, yeni teşvik uygulamasının yatırımcılara önemli fırsatlar sunduğunu belirterek, Diyarbakır'ın teşvik uygulaması kapsamında 6. bölgede yer aldığını söyledi.

Nüfusu, ekonomisi ve bölgedeki birçok kente yakınlığı sayesinde Diyarbakır'ın, teşvik sisteminde en avantajlı illerin başında geldiğini kaydeden Akdoğan, "Tekstil sektörü son dönemde Diyarbakır'da hızla gelişmekte. İşadamlarımızın yeni teşviklerden yararlanarak sektörde önemli yatırımları gerçekleştireceklerine inanıyoruz. Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi olarak bir yandan ilimizde faaliyet gösteren firmaları yeni teşvik sistemi hakkında bilgilendirme çalışmalarını sürdürürken diğer yandan teşviklerden yararlanan firmalara bu süreçte ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu konuda kapımız tüm yatırımcılara sonuna açıktır" dedi.

GÜNTİAD Başkanı Oğurlu da tekstilciler olarak yeni teşviklerden daha fazla yararlanmak istediklerini söyledi.

Oğurlu, "Son dönemde üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda teşvikler konusunda Ajan'tan üyelerimizi bilgilendirilmesini istedik. Fırsatları kaçırmak istemiyoruz. Hem bilgi eksiklerimiz hem de uygulamada yaşanan sıkıntılar var. Bunları en kısa zamanda Ajans'tan aldığımız destek ile çözmek istiyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT