1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da yaz kursları başladı
Diyarbakır'da yaz kursları başladı

Diyarbakır'da yaz kursları başladı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün çocuklara yönelik yaz kursları başlıyor.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çocuk Şube Müdürlüğü çocukların sosyal becerilerini geliştirmek, bireysel yeteneklerini geliştirmek ve ortaklaşmayı sağlayarak sosyal ilişkiyi güçlendirmek amacıyla yaz kursları açıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Şube Müdürlüğü çocuklara yönelik drama, bağlama, koro, sanat, resim, akıl oyunları ve Kürtçe atölyelerin yer alacağı yaz kursundan 6-14 yaş arası çocuklar faydalanacak. 13 Mayıs 2014 tarihinde başlayan kurs kayıtları yaz dönemi sonuna kadar devam edecek.

Kayıt yapmak isteyen çocuklar velileriyle birlikte başvuru yapabilecek. Kayıtların Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nde yapıldığı belirtildi. Drama, bağlama, koro, sanat, resim, akıl oyunları ve Kürtçe atölyelerin yer alacağı yaz kursu 16 Haziran 2014'de başlayacak ve okullar açılıncaya kadar devam edeceği bildirildi. Yaz kursunun devam ettiği süre boyunca haftanın cuma günleri sinema gösterimi de olacağı açıklandı.

Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı Sümer Park Ortak Yaşam Alanı ve DİKASUM şubelerinde bulunan okul öncesi çocuklara eğitim veren oyun odalarının da yaz süreci boyunca açık olacağı belirtildi.


(ÜN-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT