1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da yaz kampı başladı
Diyarbakır'da yaz kampı başladı

Diyarbakır'da yaz kampı başladı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen çocuk yaz kampı, Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Fırat Anlı ile Gültan Kışanak'ın katılımı ile başladı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın organizasyonu ile başarılı öğrenciler yaz kampında buluştu.

Kampta haftada 90 çocuk ağırlanacak. Kamp döneminde çocuklara çanta, diş fırçası, diş macunu, ayakkabı, havlu takımı, şort, tişört, şapka, terlik, iç çamaşırı, çorap, şampuan ve eşofman takımları verilecek.

Yaz kampının ilk haftasında kampa katılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Fırat Anlı ile Gültan Kışanak, kamp ateşini birlikte yaktı. Kampta konuşan Gültan Kışanak, çocukların yaz kampında öğrendiklerinin yaşam boyunca karşılarına çıkacağını söyledi.

Çocukların buradan güzel anılarla ayrılacağını kaydeden Kışanak, "Çocuklarımız bizim için geleceğimiz. Onlar için ne yaparsak yapalım azdır. Çünkü onların kamplarda tatil yapacak, spor yapacak birlikte arkadaşlarıyla güzel geçirecek imkanları sağlamak bizim için bir görevdir. Yaz kampımızın bugün ilk grubuyla beraberiz.

Bütün yaz boyunca devam edecek olan kamp yaklaşık 900 çocuk Amed'den buraya gelerek birlikte güzel anılar yaşayacaklar. Amed'de nüfusumuzun yarıdan fazlası 18 yaş altı çocuklarımız, bizim canımız ve göz bebeğimizdir.

Biz çocuklarımızın en iyi imkanlarda, en iyi koşullarda yaşayıp büyümelerini isteriz. Yaz kampımıza benzer başka kamplarda organize ederek daha fazla çocuğun bu tür imkanlardan yararlanması için önümüzdeki yıllarda yeni çalışma imkanları açacağız ve çocuklarımızla beraber güzel günler yaşayacağız. Çocuklarımız hayatlarında hiç unutmadığı günler yaşayarak arkadaşlık ve güzel günler yaşayacaklar" dedi.

Yaz kampının 27 Ağustos'ta sona ereceği belirtildi.


(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT