1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da yatırımları sıçrattı
Diyarbakır'da yatırımları sıçrattı

Diyarbakır'da yatırımları sıçrattı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye'nin çözüm süreci ile birlikte çok ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşadığını belirterek, "Geçen yılın ilk 9 ayında Diyarbakır'a teşvik sistemiyle yapılan yatırımların miktarı 220 milyon TL

A+A-

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye'nin çözüm süreci ile birlikte çok ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşadığını belirterek, "Geçen yılın ilk 9 ayında Diyarbakır'a teşvik sistemiyle yapılan yatırımların miktarı 220 milyon TL idi. Bu yılın ilk 9 ayında bu rakam 654 milyon TL'ye yükseldi" dedi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Şenel, Tokat Valisi Mustafa Taşkesen ile kent protokolü ve çok sayıda iş adamı katıldı. Toplantıda Türkiye'nin çözüm süreci ile birlikte çok ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşadığını söyleyen TİM Başkanı Büyükekşi, artık terörü değil barışı, geri kalmışlığı değil ekonomik kalkınmayı destekleme vakti olduğunu ifade ederek, "Bölgesel kardeşliği ve iktisadi işbirliğinin geliştirme vakti. Örneğin Diyarbakır'a bakalım. Geçen yılın ilk 9 ayında Diyarbakır'a teşvik sistemiyle yapılan yatırımların miktarı 220 milyon TL idi. Bu yılın ilk 9 ayında bu rakam 654 milyon TL'ye yükseldi. Çözüm sürecinin başındayken yatırımlarda iki kat artış yaşanması önümüzdeki dönem için bizleri oldukça umutlandırıyor. Çünkü Güneydoğu Bölgemiz Ortadoğu'ya geçiş kapımız" diye konuştu.

Programın sonunda Tokat'ta en çok ihracat yapan iş adamlarına plaket takdim edildi.

HABERE YORUM KAT