1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da yasa dışı eylemcilere operasyon
Diyarbakır'da yasa dışı eylemcilere operasyon

Diyarbakır'da yasa dışı eylemcilere operasyon

DİYARBAKIR– Diyarbakır'da yasadığı gösteri düzenleyenlere yönelik yapılan operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

A+A-

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yenişehir ilçesi Fiskaya bölgesinde özellikle akşam saatlerinde düzenlenen yasadığı gösteri düzenleyenlere yönelik operasyon yapıldığı açıklandı.

Açıklamada, "Gerçekleştirilen eylemler nedeniyle özellikle son günlerde Fiskaya Caddesinden gerek şehir merkezine gerekse Dicle Üniversitesi istikametine seyir halinde bulunan vatandaşlara ve kamuya ait araçlara yönelik saldırılardan dolayı maddi hasarlar meydana gelmiş, kamu güvenliği ve esenliğinin sekteye uğratılmasına çalışılmış, sık sık eylemci şahıslar tarafından yapılan yol kapama eylemlerinden dolayı hastanelere hasta sevki yapan ambulansların geçişinde sıkıntılar yaşanmıştır.

Meydana gelen olaylardan dolayı eylemlerin gerçekleştiği bölgelerde bulunan vatandaşlardan çok sayıda şikayet ve ihbar alınması doğrultusunda adli makamların talimatları ile şüpheli şahısların tespiti ve yakalanmalarına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, 17 Nisan 2013 günü ilimiz merkezinde eş zamanlı olarak 11 ayrı adrese operasyon gerçekleştirilmiştir. Yapılan operasyon kapsamında 6 şahıs yakalanarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde gözaltına alınmışlardır. Yakalanan şahıslar ile ilgili olarak soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir” denildi.

HABERE YORUM KAT