1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da yaralar sarılıyor
Diyarbakır'da yaralar sarılıyor

Diyarbakır'da yaralar sarılıyor

Diyarbakır’da 3 kişinin hayatını kaybettiği, 12’si polis, 42 kişinin yaralandığı PKK saldırısının yapıldığı bölgede yer alan bir okulda eğitime ara verildi.

A+A-

Patlama bölgesinde açılan çukur ise sabah saatlerinde kapatıldı. Diyarbakır Valiliği de olayda yaralanan 45 kişiden 4 polis memurunun ise GATA’ya sevk edildiğini, 4 sivil vatandaşın da tedavilerine devam edildiğini bildirdi. Valilik, bunun dışındaki tüm yaralıların tedavileri tamamlanarak taburcu edildiklerini kaydetti.
 
Diyarbakır’ın merkez Bağlar ile Yenişehir ilçeleri arasında kalan Batıkent Kavşağı mevkiinde dün 16.30 sıralarında seyir halindeki zırhlı polis midibüsünün geçişi sırasında teröristler tarafından yolun kenarına önceden park edilen bomba yüklü araç infilak ettirilmişti. Patlamada, PKK şüphesiyle gözaltına alınan ve midibüste bulunan 3 kişi hayatını kaybetmiş, 12’si polis, 42 kişi yaralanmıştı. Patlama nedeniyle yolda derin bir çukur oluşmuş, çevredeki okul, ev, işyeri ve araçlar da zarar görmüştü.
 
Patlama bölgesinde açılan çukur, polisin incelemelerini tamamlamasının ardından, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından bugün sabah saatlerinde kapatıldı. Patlamanın yaşandığı bölgede yer alan çay bahçesinin etrafına ise branda çekilirken, çevrede bulunan askeri lojmana da dev Türk bayrağı asıldı. Olay yerine yaklaşık 20 metre mesafede bulunan ve büyük zarar gören Şehit Albay Güner Ekici İmam Hatip Ortaokulu’nda ise eğitime ara verildi.
 
Diyarbakır Valiliği: Yaralılar taburcu edildi
 
Diyarbakır Valiliği, dün meydana gelen patlamada şüpheli şahıslardan 3’ünün ağır yaralandığını ve kaldırıldıkları hastanede yaşamlarını kaybettiğini, olayda yaralanan 45 kişiden 4 polis memurunun ise GATA’ya sevk edildiğini, 4 sivil vatandaşın da tedavilerine devam edildiğini bildirdi. Valilik, bunun dışındaki tüm yaralıların tedavileri tamamlanarak taburcu edildiklerini kaydetti.
 
Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “İlimiz Bağlar ilçesi, Batıkent kavşağı mevkiinde, 10.05.2016 Salı günü saat 16.30 dolaylarında bomba yüklü bir araç patlatılmıştı. Meydana gelen patlamada; terör örgütü adına bir ilçede bulunan fabrikaya el koyma suçu nedeniyle gözaltında bulunan ve doktor raporu almak için hastaneye götürülmekte olan şüpheli şahıslardan 3’ü ağır yaralanmış ve kaldırıldıkları hastanede yaşamını kaybetmişti. Olayda ayrıca 12’si polis 33’ü sivil vatandaş olmak üzere toplam 45 kişi yaralanmıştı. Çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan yaralılardan 4 polis memuru GATA’ya sevk edilmiş, 4 sivil vatandaşımızın da tedavilerine devam edilmektedir. Bunun dışındaki tüm yaralıların saat 16.00 itibariyle tedavileri tamamlanarak taburcu edilmişlerdir."

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT