1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da yakalandı
Diyarbakır'da yakalandı

Diyarbakır'da yakalandı

DİYARBAKIR- Elazığ'ın Kovancılar ilçesindeki bir marketten yaklaşık 10 bin lira değerinde malzeme çalan zanlı, Diyarbakır'da yakalandı.

A+A-

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı, KOM Şube Müdürlüğü ve Sur/Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol kontrol uygulamasının gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, “Hani-Diyarbakır karayolu Karaçalı yol ayrımında icra edilen yol emniyet ve kontrolünde durdurulan ve takibi yapılan rent a car aracında, aracın arka koltuk üzerinde bulunan siyah poşetler içerisinde muhtelif gıda ve tekel malzemelerinin bulunduğu tespit edilmiş, araç şoförünün şüpheli hareketleri ve çelişkili beyanları üzerine aracın GPRS kayıtlarının takibi sonucunda aracın Elazığ ili Kovancılar ilçesinden geldiğinin tespiti üzerine buradaki güvenlik kuvvetleri ile irtibat kurulmuş, araç içinde bulunan poşet üzerindeki telefon numarası aranmış ve market sahibine ulaşılmıştır.

Şüphelinin Elazığ ili Kovancılar ilçesinde bulunan marketten hırsızlık yaptığı tespit edilmiştir. Ele geçirilen ve piyasa değeri yaklaşık 10 bin lira olan hırsızlık mallarına Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı ile el konulmuş olup 1 şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır” denildi.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT