1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da yağmacı ve soyguncu kıskıvrak yakalandı
Diyarbakır'da yağmacı ve soyguncu kıskıvrak yakalandı

Diyarbakır'da yağmacı ve soyguncu kıskıvrak yakalandı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da bulunan bir marketler zinciri şubelerine silahlı soygun, yağma gerçekleştiren bir şahıs emniyet güçlerince yakalandı.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG

Edinilen bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyon sonucunda; Diyarbakır'da bir marketler zincirinin 3 şubesine yönelik silahlı soygun, nitelikli yağma ve nitelikli yağmaya teşebbüs suçlarını gerçekleştirdiği değerlendirilen şüpheli bir şahıs yakalandığı kaydedildi.
 
Yakalanan şahısla ilgili olarak yapılan çalışmalarda, şahsın bahse konu marketler zincirinin 11.01.2017 günü Bağlar İlçesi Karacadağ Bulvarı üzerindeki şubesine ve 09.02.2017 tarihinde ise Bağlar İlçesi Yusuf İslam Caddesi üzerinde bulunan şubesine yönelik olarak “Silahlı market soygunu ve nitelikli yağma”  olayını gerçekleştirdiği belirlendi.
 
Valilikten yapılan açıklamada: "Şüpheli şahıs 13.02.2017 tarihinde ise nitelikli yağma suçunu ilk olarak gerçekleştirmiş olduğu Bağlar İlçesi Karacadağ Bulvarı üzerindeki market şubesine, üzerinde kar maskesi ve pompalı tüfekle gözetlediği sırada, yapılan operasyon sonucu gözaltına alınmıştır.
 
Yakalanan şahıs, 2 Nitelikli yağma ve 1 Nitelikli yağmaya teşebbüs suçlarından sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.
 
Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalar aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edecektir."
 

HABERE YORUM KAT