1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da, Vergi Haftası kutlamaları
Diyarbakır'da, Vergi Haftası kutlamaları

Diyarbakır'da, Vergi Haftası kutlamaları

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, Vergi Haftası kutlamalarına başlandı.Her yıl 22-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Vergi Haftası etkinlikleri, Atatürk anıtına çelenk bırakılmasının ardından Diyarbakır Valiliği'ne yapılan ziyaretle başladı.

A+A-

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal, kent genelinde Vergi Haftası’nın çeşitli etkinliklerle kutlanacağını söyledi.

Vergi yükümlülükleri karşısında duyarlılık gösteren herkese teşekkür ettiklerini belirten Baysal, "27. Vergi Haftası etkinliklerimiz çerçevesinde ilimizde bulunan meslek odalarımıza ziyaretler gerçekleştirip kent merkezinde Yenişehir, Bağlar ve Kayapınar ilçelerimizde bulunan 10 ilköğretim okulu ve lisede vergi dairemizin idarecileri ile gelir uzmanlarımız tarafından vergi konusunda öğrencilerimiz bilgilendirilecektir" dedi. 


Kent merkezinde bulunan 5 ortaokul öğrencisinin Vergi Dairesi Başkanlığı müdürlüklerini ve birimlerini ziyaret edeceğini kaydeden Baysal, "Birimlerimizi ziyaret edecek öğrencilerimize çeşitli hediyeler verilecektir.

Öğrencilerimizin yanı sıra personellerimize yönelik de tiyatro gösterimi, futbol turnuvaları ve ağaç dikimi gerçekleşecektir. Tüm bu faaliyetlerin amacı vergiyi toplayan idare ile sağlıklı iletişim kurabilmek,mükellefle ve onların temsilcileri ile olan ilişkilerimizde adil, tarafsız, vatandaş ve mükellef memnuniyetine odaklı hizmet anlayışını esas almaktır" diye konuştu.


(EK-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT