1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da vergi haftası etkinlikleri
Diyarbakır'da vergi haftası etkinlikleri

Diyarbakır'da vergi haftası etkinlikleri

DİYARBAKIR - Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Osman Özbakır, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında basınla bir araya geldi.

A+A-
Bir restoranda düzenlenen toplantıya Özbakır'ın yanı sıra kurum müdürleri ve çalışanları ile çok sayıda gazeteci katıldı. Burada konuşan Özbakır, Diyarbakır'ın vergi konusunda çok hassas olduğunu belirterek, bazılarının Diyarbakır'da vergi ödenmiyor gibi yalan yanlış şeyler yayabildiğini, ancak buradaki mükellefin vergiyi çok önemsediğini ve aksatmadığını dile getirdi.
 
Bir ülkenin kalkınmasında ve gelişmesinde en önemli finans kaynaklarından birinin vergi olduğunu ifade eden Özbakır, kurumlarında çalışanların mesailerinin kesilmesinden dolayı hafta sonu çalışmadıkları için denetimlerde küçük bir düşüş olduğunu dile getirdi. Özbakır, “Ancak hafta içi çok özverili çalışıyoruz. Öncelikle vergi mükellefi dışında olanları tespit ediyoruz. Bizim için bu çok önemli. Özverili çalışmalarından dolayı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü geçen yıl bize verilen hedefi gerçekleştirdik, Türkiye ikincisi olduk.
 
Bize 833 milyon hedef verildi. Biz bu hedefi 939 milyon olarak gerçekleştirdik. Tahakkuk tahsilat oranı bizim açımızdan çok önemli. Geçen yılda ciddi bir tahakkuk artışı sağlandı Diyarbakır'da. Biz vergi başkanlıkları arasında bu konuda 2. sıradayız. Geçen yıl ticari dönem tahsilatımız 833 milyon, tahakkuk ise 1 milyar 133 milyondur. Geçen yıl başarılı bir dönem geçirdik. Bize verilen hedefleri hemen hemen hepsini gerçekleştirdik. Türkiye'de genelde Diyarbakır bu konuda başarılıdır” dedi.
 
(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT