1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da vergi haftası etkinlikleri
Diyarbakır'da vergi haftası etkinlikleri

Diyarbakır'da vergi haftası etkinlikleri

DİYARBAKIR- Vergi Haftası dolayısıyla Vergi Dairesi Başkanı Osman Özbakır ve müdür yardımcıları, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret etti.

A+A-

27 Şubat 4 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası nedeniyle kamu kurumlarıyla ziyaretlerini sürdüren Vergi Dairesi Başkanı Osman Özbakır'ı, Baydemir, Genel Sekreter Yardımcısı Zülfü Atlı ile birlikte karşıladı. Vergi Haftası'nı kutlayan Baydemir, Özbakır'a başarı dileklerinde bulundu. Diyarbakır'ın artık bir metropol kent olduğunu anımsatan Baydemir, metropol olmanın vermiş olduğu avantajlardan yararlanmak gerektiğini söyledi. Kentte faaliyet yürüten ancak esas merkezi Diyarbakır'da olmayan işletmelere seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, bir merkezlerini Diyarbakır'da açmalarını önererek, Diyarbakır'ın bu manada ihtiyaç sahibi bir kent olduğunu ifade etti. Baydemir, aynı zamanda Diyarbakır'da ve kent dışında bulunan bütün hemşehrilerine de, “Gelin Diyarbakır'da bir yatırımınız olsun.

Diyarbakır'ın yatırım avantajları bugün Türkiye'nin batı yakasındaki pek çok kentimizden daha avantajlı duruma gelmiş durumda” diye konuştu. Vergi Dairesi Başkanı Osman Özbakır da vergi bilincinin artması, verginin ülke ve kent ekonomisine katkısına dikkat çekmek için bu haftanın kutlandığını belirtti. Özbakır alt ve üst yapısını tamamlamış kentlerin vergiye önem verdiğine dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT