1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da vandallar için 50 dosya
Diyarbakır'da vandallar için 50 dosya

Diyarbakır'da vandallar için 50 dosya

Diyarbakır'da 6-7 Ekim tarihlerinde 12 kişinin hayatın kaybettiği Kobani protestosunu organize edenlerin bulunması için Cumhuriyet Başsavcılığı 50'ye yakın soruşturma dosyası hazırladı.

A+A-

Olayları düzenleyen, silahlı eylemleri gerçekleştirenler, el yapımı patlayıcılar ve molotofla resmi kurumlar, okullar, özel mülkler ve araçlara saldırıp yakanların bulunması için mobese ve güvenlik kameralarından elde edilen görüntülerin incelenmesi devam ediyor. polis, olaya karışan bazı zanlıların kimliklerini tespit etti.

Eşkâli tespit edilen zanlıların yakalanması için çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda gözaltına alınanlardan kimi tutuklanırken kimi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diyarbakır'da Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun şehit edildiği olayda kullanılan silaha ait boş kovanların balistik incelemesinde silahın birilerine ait olduğu belirlendi.

Olayda kullanılan silahın daha önce farklı terör eylemlerinde kullanıldığı tespit edildi. Bu kapsamda daha önce farklı suçtan tutuklu bulunan ismi açıklanmayan bir örgüt mensubu sorguya alındı.

HABERE YORUM KAT