1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da uyuşturucuyla mücadele
Diyarbakır'da uyuşturucuyla mücadele

Diyarbakır'da uyuşturucuyla mücadele

Diyarbakır'da, İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

A+A-
Diyarbakır Vali Yardımcısı Taner Bircan başkanlığında gerçekleşen toplantıda, uyuşturucu ile ilgili Diyarbakır'daki mevcut durum, tespit edilen yeni gelişmeler, sorunlar ve bunlara yönelik üretilecek çözüm önerileri masaya yatırıldı.
 
Kurumlar tarafından yürütülen ve yürütülmesi planlanan faaliyetlerin de ele alındığı toplantıda, yetişkinlerde madde bağımlılığı tedavisinin yapılabileceği bir tesisin açılması için çalışmanın başlatılması kararı alındı.
 
Toplantıda kurum temsilcilerinin mutabakatı ile hazırlanan Diyarbakır İl Uyuşturucu Eylem Planı hakkında geniş kapsamlı değerlendirmeler yapıldı.
 
Toplantıya, Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Mehmet Demir, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Günay Saka, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Ufuk Gökmen, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Yasin Durmuş, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır Şubesi ve diğer ilgili kurum temsilcileri katıldı.

HABERE YORUM KAT