1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu
Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu

Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu

DİYARBAKIR - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından il genelinde faaliyet gösteren ve uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik olarak 1 ayda düzenlenen 88 ayrı operasyonda 1 ton 21

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 06 Nisan ile 06 Mayıs tarihleri arasında il genelinde 88 ayrı operasyon yapıldığı belirtildi.

 

Açıklamada, "Emniyet Müdürlüğü, Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından il genelinde faaliyet gösteren ve uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik olarak 88 ayrı operasyon yapılmıştır.

 

Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 1 ton 218 kilogram, 229 gram esrar maddesi, 348 adet ecstasy hap, 25 gram eroin maddesi, 0,75 gram kokain maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca, tabancaya ait 1 adet şarjör ve 6 adet fişek, uyuşturucu madde ticaretinde kullanıldığı değerlendirilen 14 bin Amerikan doları ve 5 bin 500 TL ele geçirilmiştir.

 

Yapılan operasyonlar kapsamında toplam 96 şahıs hakkında işlem yapılmış olup yakalan şahıslardan 19’u çıkarılmış olduğu mahkemece tutuklanmış, 5 şahıs adli kontrol talebi ile serbest bırakılmıştır. Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nce ilimizde uyuşturucu madde imali, ticareti ve sevkiyatı ile kaçakçılık yaparak haksız kazanç sağlayan kişi ve kişilere yönelik çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecektir" denildi.


(AKK-AŞ-Y)

 

HABERE YORUM KAT