1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu
Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu

Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından il genelinde uyuşturucu madde ticareti ile mücadele kapsamında sokak satıcılarına yönelik operasyon yapıldı.

A+A-

Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından il genelinde yürütülen planlı projeli çalışmalarda yapılan ara yakalamalar neticesinde, 441,14 gram eroin maddesi, 2 fişek halinde 8,07 gram plaka esrar maddesi, 1 adet hassas terazi ele geçirildi.

Ekipler tarafından 24 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilen operasyon dosyası kapsamında şüpheli şahısların ikametlerine yaptıkları aramalarda; 23 parça halinde daralı ağırlığı 2 kilo 716 gram eroin maddesi. 81 fişek halinde satışa hazır vaziyette daralı ağırlığı 76 gram eroin maddesi. 247 adet tabanca mermisi. 24 adet kaleşnikof mermisi.

5 adet tabanca şarjörü ve 1 adet kaleşnikof şarjörü. 1 adet tabanca namlusu ve yayı. 2 adet hassas terazi. Sahte olduğu değerlendirilen 2 adet nüfus cüzdanı ele geçirildi. Aramada ayrıca 3 şüpheli şahıs yakalandı. Olayla ile bağlantısı tespit edilen Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ikamet eden 1 şüpheli ve Mardin ilinde ikamet eden 1 şüpheli Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı doğrultusunda yakalanırken, ikametinde yapılan aramalarda herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadığı belirtildi.

Projeli dosya kapsamında uyuşturucu madde ticareti yaptığı değerlendirilen 2 şüpheli şahsın halen tutuklu olarak ceza infaz kurumunda bulunduğu ve 2 şüpheli şahsın ise firari olarak arandığı bildirildi.


(AKK-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT