1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da uyuşturucu baskını
Diyarbakır’da uyuşturucu baskını

Diyarbakır’da uyuşturucu baskını

Diyarbakır’da uyuşturucu kaçakçılarına yönelik yapılan yol kontrollerinde kaçmaya çalışan bir kişinin öldürüldüğü ve 1 kilo 720 eroinin ele geçirildiği belirtildi.

A+A-

Hakkâri’den Diyarbakır’a uyuşturucu sevkiyatı yaptığı iddia edilen kişilere yönelik polisin yaptığı yol kontrolleri sırasında iki araçta yapılan aramada, 1 kilo 720 gram eroin, 2 adet tabanca ve 80 bin TL’nin ele geçirildiği, kaçmaya çalışan şüpheli bir şahsın da öldürüldüğü ifade edildi.


Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, şüpheli araçların Diyarbakır’a yaklaştığı bilgisini alan polislerin Silvan yolu üzerinde araçların yakalanmasına yönelik baskın yaptığı, kurye araca öncülük yapan araç içerisinde bulunan M.A ve M.G isimli şahısların yakalanarak gözaltına alındığı ifade edildi.

 

Yol kontrolleri sırasında polisleri fark edip kaçmaya çalışan diğer kurye aracın polise silahlı saldırıda bulunduğu, saldırı sonrası çıkan çatışmada F.D. isimli kişinin ölü olarak ele geçirildiği ve A.E, E.E, ve H.K. isimli kişilerin de yaralı olarak yakalandığı ve bir polisin de hafif şekilde yaralandığı belirtildi.


Olay ile ilgili yakalanan şahısların üzerinde ve araç içerisinde yapılan aramada, 1 kilo 720 gram eroin maddesi,1 adet Glock marka silah, silaha ait 2 adet şarjör ve 8 adet fişek, 1 adet LLMA marka silah, bir adet şarjör ve 7 adet fişek, 80 bin TL paranın ele geçirildiği bildirildi.


Açıklamada, “A.E şahsın 5 ayrı suçtan arandığı, ölü olarak ele geçirilen F, D’nin ise “Silahlı PKK'ya Üye Olmak”  suçundan kaydı olduğu tespit edildi.” denildi.


Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.  

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler