1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır’da üstgeçit sorunu bitmiyor
Diyarbakır’da üstgeçit sorunu bitmiyor

Diyarbakır’da üstgeçit sorunu bitmiyor

Diyarbakır'da bulunan üstgeçitlerin birçoğunda asansör bulunmaması halkı mağdur ediyor.

A+A-

Diyarbakır’da yapılan üstgeçitlerin asansörsüz olması ve asansörlü olanlarında bozuk olması Diyarbakırlıları mağdur ederken, halk üstgeçitlerdeki asansör sorunun çözülmesini istedi.


Üstgeçitlerde yapılan asansörlerin çalışmaması nedeniyle özellikle yaşlı, engelli ve çocuklu vatandaşların üst geçidi kullanamadıklarını belirten Diyarbakırlılar, üstgeçitlerdeki asansör sorunun çözülmesini isteyerek,  üst geçitlerin dar olmasından dolayı iniş ve çıkışlarda zorluk yaşadıklarını ifade ettiler.


Üst geçitlerdeki asansörler çalışmadığı zaman engeliler ve yaşlıların üstgeçidi kullanamadıklarını dile getiren Serkan Türk, “Engelli ve yaşlılar üstgeçidi kullanamadıkları için caddenin karşı tarafına geçmelerinde kaza olma riski de yüksektir. Eğer böyle bir kaza olursa bunun sorumlusu da bunu yapmayan yetkililerdir.” Diyerek vurdumduymazlığa tepki gösterdi.


Üstgeçitten karşıya geçmek istediklerini belirten Mehmet Ali Taş ise, “ Üstgeçit asansörleri çalışmadığı için karşıdan karşıya geçerken, araçların geçtiği yeri kullanmak zorunda kalıyoruz asansörler çalışmadığı için, engelli ve çocukların da aynı şekilde bu zor durumu yaşıyorlar. Yetkililer buna duyarsız kalmaması lazım.” diyerek mağduriyetlerini dile getirdi.


“Üstgeçitti olan asansörler çalışmıyor”


İsmini vermek istemeyen diğer bir vatandaş ise, yaşlıların ve engellilerin üstgeçidi kullanmakta zorlandıklarını belirterek, “Üstgeçitlerde mutlaka asansör olması gerekiyor. Olan asansörler de çalışmıyor. Üstgeçitler de çok dar olduğu için üç kişi yan yana geçmekte zorlanıyor.

 

Bebek arabası olan birine yardım edilmediğinden dolayı karşıdan karşıya geçmekte güçlük çektiklerini görüyoruz. Kış aylarında ise üstgeçitlerden geçmek mümkün olmuyor kaygan olduğu için karşıdan karşıya geçemiyoruz. En çok yaşlı ve engelliler bundan olumsuz etkileniyor. Yetkililerin bir an önce buna bir çözüm bulması gerekiyor”  diyerek yetkililere çağrıda bulundu. (Emrah 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler