1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'da Umut Yıldızı Projesi
Diyarbakır'da Umut Yıldızı Projesi

Diyarbakır'da Umut Yıldızı Projesi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da Umut Yıldızı Projesi kapsamında düzenlenen futbol turnuvası, oynan final maçı ile sona erdi.

A+A-

Polisevi'ndeki halı sahada düzenlenen futbol turnuvası final maçına Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, emniyet müdür yardımcıları, polis, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Turnuva maçında Elektrotspor, Boyaspor'u normal süresi 4-4 biten maçta penaltılarla 8-5 yenerek birinci oldu.
Final müsabakasının ardından bir konuşma yapan Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, Umut Yıldızı Projesi kapsamında 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı turnuva maçının ödül töreni için toplandıklarını söyledi.

Dr. Böğürcü, “Proje kapsamında Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Cumhuriyet Savcılığı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından oluşturulmuş ve başlanmıştır.

10 destek kursu açılarak, proje şartlarına uygun görülen 200 kursiyerin katılımı ile 1 Ekim 2014 tarihinden itibari ile başlanmış olup, yıl sonuna kadar devam edecektir. Bu projede bize destek olan bütün kurumlara teşekkür ediyoruz, sporcularımızı kutluyorum. Her şey Diyarbakır'ın geleceği olan gençler için. Bu projeleri sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren takımlara kupaları ve madalyaları verildi. Etkinlik çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.


(YRT-Y)

HABERE YORUM KAT